Snapdragon 855 míří k prvním výrobcům. 7nm čipset bude připraven na podporu 5G

Qualcomm aktivně pracuje na další generaci svého vlajkového čipsetu pro nejvybavenější smartphony se systémem Android. Pokud výrobce udrží zažité označování svých mobilních procesorů, ponese chystaná novinka označení Snapdragon 855.

Americký výrobce v tomto týdnu poodhalil, že jeho budoucí vlajkový čipset bude vyroben novým 7nm procesem a bude připraven na podporu 5G sítí. Ta nicméně nebude obsažena přímo v čipsetu, ale bude zapotřebí jej doplnit o vlastní modem Snapdragon X50. I tak si Qualcomm věří, že s touto kombinací budou výrobci schopní vytvářet vůbec první telefony s podporou sítí nové generace.

Qualcomm má nové modemy: Snapdragon x24 s 2gbit LTE a x50 s podporou sítí 5G

Qualcomm již začal rozesílat první testovací vzorky Snapdragonu 855 mezi své zákazníky, komerční dostupnost je stanovena na první polovinu příštího roku. Podle reportu Taiwan’s Central News Agency se o výrobu Snapdragonu 855 nepostará Samsung, ale společnost TSMC, masová výroba se má rozjet v posledním kvartále letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel