Qualcomm má nové modemy: Snapdragon x24 s 2gbit LTE a x50 s podporou sítí 5G

Společnost Qualcomm v minulých dnech představila nové modemy, které do mobilních zařízení dovolí vpustit bezdrátový internet ještě větší rychlostí a nižší latencí, než je v současnosti možné.

Snapdragon x50

Už v příštím roce bychom se mohli dočkat prvních zařízení s podporou sítí 5G, přičemž některé z nich mohou být vybaveny právě modemem Qualcomm x50. Tento čip pracuje na standardu 5G NR, který byl schválen loni v prosinci, ve vybraných frekvencích by mohl být schopen nabídnout rychlosti okolo 5Gbps.

Co je důležité, Qualcomm pracuje s velkým množstvím výrobců mobilních i nemobilních zařízení a s mobilními operátory po celém světě, aby byl přechod na 5G co nejméně bolestivý. Mezi partnery Qualcommu jsou značky ASUS, Fujitsu, HMD Global/Nokia, HTC, Inseego/Novatel Wireless, LG, NetComm Wireless, NETGEAR, OPPO, Sharp, Sierra Wireless, Sony Mobile, Telit, Vivo, Wingtech, WNC, Xiaomi, a ZTE

Snapdragon x24

Ještě předtím, než se sítě 5G spustí naplno, hodlá Qualcomm až zdvojnásobit rychlost v současných sítích LTE. To zajistí modem x24, který má být údajně vůbec posledním LTE modemem od Qualcommu. Díky agregaci až sedmi pásem má být schopný přenášet data teoretickou rychlostí až 2 Gbps, byť v reálných podmínkách toho bude velmi obtížné dosáhnout. Qualcomm x24 má být dostupný někdy v příštím roce, jeho demonstrace proběhne už za dva týdny v rámci veletrhu MWC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. Míra (neregistrovaný)

    wow, to vypadá dost dobře. Už se těším na první zařízení s novými modemy :)

  2. Major Motoko (neregistrovaný)

    Škoda, že se těchto modemů nedočkají uživatelé iPhonů, ale snad je Intel do pár let vyvine taky :)

  3. Vítek (neregistrovaný)

    K čemu…s českým FUP…i když mám na data sim tarif „Neomezený internet“, tak ve výsledku je tam 1TB…u Tmo…a na 5G síti? Kouknu se na 4K HDR video, až jednou budu mít patřičný zobrazovadlo…a bude…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel