Cena:

Smršť nových informací o iPhone 8: jablečná revoluce?

Nově zveřejněné informace pocházející od dobrého zdroje magazínu iDropNews uvádí, že Apple v současné době testuje dva typy iPhone 8. Jeden z nich má mít údajně čtečku otisků prstů umístěnou na zadní straně, přičemž druhá verze ji má mít zabudovanou přímo do dotykové vrstvy displeje. Spolu s touto informací se objevilo také několik zajímavých detailů.

Magazín iDropNews si za svým zdrojem stojí, údajně pochází přímo z továrny Foxconn, která se společností Apple dlouhé roky spolupracuje. Ačkoliv je zatím iPhone 8 pouze ve fázi testování, je prý „vysoce pravděpodobné“, že se letos dočkáme iPhonu s „revoluční“ čtečkou otisků prstů. Právě tato nová čtečka by měla být jedním z hlavních rysů doposud nepředstaveného iPhonu 8.

Nové informace jsou v mírném rozporu s informacemi pocházející z jiných zdrojů, které naopak tvrdí, že Apple ještě není připraven tuto čtečku ve svých produktech používat.

Kromě výše zmíněného zdroje z továrny Foxconn také tvrdí, že by měl nastávající iPhone 8 disponovat velmi tenkými rámečky okolo displeje – počítá se se 4 milimetry. Celý displej má být krytý speciálním 2.5D sklíčkem, což znamená, že bude sklo po stranách zaoblené, stejně jako je tomu u iPhonu 6 a novějších modelů. Změnit se má také zadní strana, která má být ze skla. Konstrukce tak může připomínat starý dobrý iPhone 4/4s.Nepřehlédněte

Bude takto vypadat iPhone 8? Tyto náčrtky údajně pocházejí přímo z Foxconnu

Nakonec nová zpráva uvádí, že bude iPhone 8 disponovat velkým 5,8palcovým displejem, přičemž rozměry zařízení budou stejné jako v případě iPhonu 7. Přední kamerka a ostatní senzory mají být, stejně jako nová čtečka, neviditelné, ačkoliv si zatím nedokážeme představit, jak si s tím Apple technicky poradí.

Všechny informace musíme brát s velkou rezervou, podobných spekulací se na internetu objevuje celá řada, přesto je minimálně zajímavé, jak si magazín iDropNews za svým zdrojem stojí. Myslíte, že jsou nově uniklé zákulisní informace pravdivé?

Autor článku
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.