Bude takto vypadat iPhone 8? Tyto náčrtky údajně pocházejí přímo z Foxconnu

Letošní podzim by měl tradičně přinést nové iPhony, jelikož však nejprodávanější smartphone světa slaví desáté výročí, máme se dočkat něčeho speciálního. Model, který je prozatím nazýván jako iPhone 8 nebo iPhone X má dostat mírně zahnutý OLED displej od Samsungu a výrazněji obměněný design.

iphone-8-schematic-china-1

Jak by mohl nový iPhone vypadat, odhalují schémata údajně pocházející přímo od zaměstnance Foxconnu. Ta byla zveřejněna na sítích Weibo, Twitter a Facebook, byla však následně stažena. Pokud jsou obrázky důvěryhodné, můžeme se těšit na výrazné zlepšení poměru plochy displeje vůči celému tělu. Na čelní straně absentuje čtečka otisků prstů, která by mohla být součástí samotného displeje. Jeho mírné zahnutí má být podobné jako u hodinek Apple Watch.

Při horní straně displeje se má nacházet sluchátkový reproduktor a čtyři kruhové otvory – zda se dočkáme čtečky oční duhovky nebo duální selfie kamery, je však v tuto chvíli nejisté. Apple údajně disponuje speciální technologií, která má všechny tyto prvky ukrýt za displej. Čelní i zadní strana telefonu má být vyrobena ze skla, rámeček pak z kovu rozděleného do několika segmentů. Stejně jako u iPhone 4 a 4s má být rámeček součástí antén bezdrátových sítí. Hardwarová tlačítka patrně zůstanou na svých místech. Hlavním konektorem má zůstat Lightning, na návrat 3,5mm jacku to zatím nevypadá.

iphone-8-schematic-digital-china

Na zádech telefonu se má nacházet duální fotoaparát, na rozdíl od iPhonu 7 Plus mají být čočky umístěny vertikálně. Spekuluje se, že by měl mít nový iPhone přinést podporu pro rozšířenou realitu.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku