Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Smartphone a hodinky v jednom? Samsung si patentoval novou ohebnou technologii

Smartphone a hodinky v jednom? Samsung si patentoval novou ohebnou technologii

Chytré telefony a tablety představují dvě odlišné kategorie. S příchodem ohebných zařízení se však vlastnosti obou produktů spojují do jednoho. Podle nejnovějšího patentu společnosti Samsung to vypadá, že jihokorejský výrobce by rád propojil také smartphony s chytrými hodinkami.

bendable smartphone samsung patent

Ohýbání bude mít na starost speciální pant

Zatímco Galaxy Fold lze ohnout horizontálně, připravované zařízení by mělo být možné ohýbat naopak vertikálně, což by měl dovolit ohebný panel ve spojení se speciálně navrženým pantem, který je tvořen značnou částí rámečku přístroje. Toto řešení by umožnilo nosit zařízení pohodlně na ruce jako hodinky a v případě potřeby ho rozložit do podoby běžného chytrého telefonu.

bendable smartphone samsung patent2

Součástí patentu je také jakýsi zamykací mechanismus na zadní straně telefonu, který zamezuje samovolnému navracení zařízení do ohnutého stavu. Samsung tuto technologii popisuje jako dvojici magnetů, jež vzájemným působením udržují telefon v ohnutém, či narovnaném režimu. Patentová zpráva se dále zmiňuje o čtečce otisků prstů zabudované v displeji, dvojici zadních fotoaparátů a dvojici selfie kamerek. Samozřejmostí je speciálně upravené uživatelské prostředí.

Mate X mohl vypadat stejně jako Galaxy Fold. Šéf Huawei ale toto řešení zavrhl

Na závěr snad dodejme, že v současné době se skutečně jedná pouze o patent, který se nikdy nemusí dočkat realizace ve formě komerčního produktu. Pokud se tak však stane, oficiálního představení se patrně dočkáme až za několik let. Podobné zařízení už dokonce existuje v podobě ohebného „náramkového“ telefonu z dílny společnosti Nubia.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Jeden komentář

  1. Carda (neregistrovaný)

    To už radši Pip-boy na ruku než tuhle nudli je to čím dál tím horší a horší takový mobil by pak mohl sloužit i jako teploměr do řiti nebo jako robertek pokut to takhle půjde dál nebo jako míchatko na smažení vajec :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel