Domů » Bleskovky » Skype na starších smartphonech: Od října omezeně, příští rok vůbec

Skype na starších smartphonech: Od října omezeně, příští rok vůbec

Před třemi týdny Microsoft oznámil, že kvůli stěhování protokolu Skype z P2P do moderní cloudové infrastruktury přestane podporovat aplikaci Skype na starších verzích systému Windows Phone, Android a iOS (více informací). Bohužel z vyjádření nebylo jasné, zda aplikace přestanou fungovat úplně, nebo zda pouze ztratí jistotu budoucích aktualizací. Nyní se Microsoft vyjádřil přesněji.

Skype-for-Windows-Phone-8-updated-to-version-2.8-gets-new-improvements

V říjnu letošního roku skončí oficiální podpora Skype pro platformy Windows 8.x, Windows RT, Android 4.02 a starší a iOS 7 a starší. Aplikace však bude nadále fungovat do začátku roku 2017, byť s některými blíže nespecifikovanými omezeními. Přesun Skype do cloudu bude dokončen právě na jaře roku 2017, kdy Skype na vyjmenovaných platformách přestane fungovat úplně.

Kdo tedy o Skype přijde?

Nejméně se situace dotkne systému Android, verzi 4.0.2 a starší používá pouze 1,8 procenta uživatelů. O něco málo hůře na tom budou uživatelé iOS, který ve verzi 7 a starší používají pouze 3 procenta majitelů iPhonů. Nejhůře tak dopadne kovářova kobyla, systém Windows Phone 8.x, který stále se 86,3% podílem dominuje světu mobilních Windows.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
117 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments