Domů » Bleskovky » Skype přestane podporovat 90 % telefonů s Windows. Končí podpora i starších verzí Androidu

Skype přestane podporovat 90 % telefonů s Windows. Končí podpora i starších verzí Androidu

Microsoft oznámil stěhování protokolu Skype z P2P do moderní cloudové infrastruktury, což má zajistit lepší fungování tohoto komunikačního nástroje napříč všemi platformami. S tímto přechodem však přijde i ukončení podpory Skype pro některé starší systémy s nižším tržním podílem. Paradoxně mezi ně patří i systém Windows Phone.

Univerzální Skype pro Windows 10 Mobile dorazil jako beta do obchodu aplikací

Koncem října roku 2016 bude ukončena podpora Skype pro následující systémy:

  • Windows Phone 8.0 a 8.1
  • Windows RT
  • Android 4.02 a starší
  • iOS 7 a starší

Zvláštní je zejména ukončení podpory pro systém Windows Phone 8.x, neboť ten stále pohání drtivou většinu všech telefonů s Windows. Jedinou podporovanou mobilní verzí dlaždicového systému tak zůstane Windows 10 Mobile, ta se však podle posledních dat AdDuplex zatím uchytila pouze na 10,9 procentech zařízení.

Důvody jsou logické – aktualizace je volitelná a vyžaduje stažení separátní aplikace / starší Lumie na Windows 10 upgradovat nelze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.