Skupinové chaty na WhatsAppu dostanou vítanou novinku

Aplikace WhatsApp

Skupinové chaty jsou v rámci všemožných kecálků oblíbený způsob, jak snadno a rychle koordinovat větší množství lidí. Jinak tomu není ani v případě WhatsAppu, který v poslední době přináší celou řadu nových užitečných funkcí. Tentokrát se na serveru WABetaInfo, který se zaměřuje na sledování chystaných novinek ve zmíněné aplikaci, objevila informace o chystaném vylepšení skupinových chatů.

whatsapp poll feature 9to5mac
WhatsApp dostane v dohledné době možnost vytvářet ankety pro skupinové konverzace

V rámci chystané aktualizace čeká WhatsApp drobná změna uživatelského prostředí u fotoaparátu, přibydou dlouho očekávané reakce na zprávy ve stylu Messengeru a údajně se chystá také vylepšení kompatibility v rámci více zařízení. Co však WABetaInfo vypíchlo je možnost vytvářet ankety ve skupinových konverzacích. Velká i malá rozhodnutí díky tomu bude moci libovolně velká skupina udělat rychle a přehledně.

Nevíme jak a kdy

Chystanou novinku potvrzuje dostupný snímek obrazovky, který se podařilo serveru WABetaInfo získat. Kromě něj bohužel mnoho informací nemáme – nevíme tedy, jaký bude limit odpovědí, jak dlouho budou moci uživatelé hlasovat či kolik anket bude moci být v jeden čas aktivních. Nová funkce je aktuálně ve vývoji, takže ji zatím bohužel nemohou vyzkoušet ani uživatelé zapojení do beta testování.

Kdy se anket ve skupinových konverzacích dočkáme, to také není pro tuto chvíli jasné.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku