Domů » Bleskovky » Skončila tisková konference Huawei. Místo nových produktů přišla žaloba na vládu USA

Skončila tisková konference Huawei. Místo nových produktů přišla žaloba na vládu USA

Společnost Huawei dnes uspořádala mimořádnou tiskovou konferenci, která se ale nesla ve zcela jiném duchu než veškeré předchozí akce. Zástupci Huawei oznámili očekávanou žalobu na vládu USA.

Huawei: nejsme špioni, nekrademe technologie

Huawei chce po federálním soudu USA okamžité zrušení veškerých restrikcí a stažení všech obvinění, která nejsou postavena na pravdivých základech. Firma odmítá nařčení o úzkém napojení na čínskou vládu a nesouhlasí s tím, že by měla představovat bezpečnostní hrozbu. Do žádného zařízení Huawei prý nikdy nebyla instalována žádná zadní vrátka a nikdy nebudou. Společnost se také ohradila vůči obvinění z technologické krádeže.

Huawei naopak viní americkou vládu z hackování svých serverů, krádeží interních emailů a poškozování společnosti po celém světě bez jediného důkazu. Federální agentury v USA mají zákonem zakázáno používat její zařízení, Huawei má navíc kvůli restrikcím v USA potíže ve výběrových řízeních na budování sítí 5G po celém světě. Čínská firma je ochotná spolupracovat s vládou USA na vyřešení veškerých problémů týkajících se bezpečnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments