Domů » Bleskovky » Skončí iTunes? Apple jej údajně plánuje rozdělit do samostatných aplikací

Skončí iTunes? Apple jej údajně plánuje rozdělit do samostatných aplikací

Aplikace iTunes způsobila před 18 lety revoluci v hudebním průmyslu, v poslední době je však trh nakloněn spíše streamovacím službám a nákup samostatných hudebních alb jde do pozadí. Na tuto změnu zřejmě zareaguje i Apple, podle vývojáře Steva Troughton-Smithe se tak stane už v příští verzi macOS.

itunes

Funkce iTunes přeberou samostatné univerzální aplikace

Apple má údajně v plánu rozkouskovat iTunes do samostatných aplikací Hudba, Podcasty a TV, chystá se také redesign aplikace Knihy, která by si mohla poradit i audioknihami. Nové ikony aplikací již byly přidány do vývojové verze macOS 10.15, svým tvarem připomínají ikony pro systém iOS, což není náhodou – nové aplikace mají prý být součástí projektu Marzipan, který přinese iOS aplikace do macOS. Možná se tak iTunes rozdělí do prvních univerzálních jablečných programů, byť v macOS patrně ještě zůstane; Apple totiž zatím nemá alternativu pro manuální synchronizaci spárovaných zařízení.

icons

Více se o projektu Marzipan dozvíme na letošní vývojářské konferenci WWDC, kde budou představeny i nové funkce operačních systémů. Bude dělení iTunes jednou z novinek?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments