Domů » Bleskovky » Sharp Aquos S3 se pyšní titulem nejmenší smartphone s šestipalcovým displejem

Sharp Aquos S3 se pyšní titulem nejmenší smartphone s šestipalcovým displejem

Společnost Sharp začala s „bezrámečkovými“ telefony jako první, byť o jejich popularizaci se postaral až smartphone Xiaomi Mi Mix. Sharp však své telefony nadále vyvíjí, jeho nejnovější model Aquos S3 se dokonce pyšní titulem nejkompaktnější telefon ss 6″ displejem.

Sharp Aquos S3 má půdorysné rozměry 148,2 × 74,2 mm; pro srovnání včera představené Xiaomi se stejně velkým displejem má rozměry 150,86 × 74,9 mm. Nižší výšky Sharp dosáhnul oblíbeným trikem – do horní strany 6″ displeje umístil výřez a tím tak skončil použitelnou plochu zobrazovače; i přesto panel zabírá 91 procent čelní strany. Displej má rozlišení 1 080 × 2 160 pixelů a poměr stran 18:9.

Ve výřezu displeje se nachází 16Mpx selfie kamerka, hlavní fotoaparát na zadní straně je tvořen kombinací čipů s rozlišením 12 + 13 Mpx. Kromě něj je do lesklých skleněných zad vsazena i čtečka otisků prstů.

Sharp Aquos S3 žene kupředu čipset Qualcomm Snapdragon 630 ve spolupráci se 4 GB RAM, vnitřní úložiště poskytuje uživateli prostor 64 GB. Baterii s kapacitou 3 200 mAh dobíjí USB-C konektor ve spodní straně, sluchátkový jack přítomen není. Softwarovou stránku zajišťuje prostředí Smile UX překrývající Android 8.0 Oreo.

Telefon půjde do prodeje za 11 999 TWD, což je v přepočtu asi 8 500 korun bez DPH. Na náš trh se s největší pravděpodobností nedostane, byť se šušká, že Sharp se svými smartphony plánuje expanzi na světové trhy.

Sharp potvrzuje: příští rok budeme v Evropě prodávat smartphony

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Nemenší nevím ale nejmenší asi jo :) chybička se vloudí.

  2. kdyby mel tlacitka dole v ramecku a nemel ty priblbly senzory a nador v displeji ale nekde jinde tak by za to stal..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).