Domů » Bleskovky » Sharp Aquos S2: bezrámečkový design a čtečka otisků prstů pod displejem?

Sharp Aquos S2: bezrámečkový design a čtečka otisků prstů pod displejem?

Japonská společnost Sharp je známá tím, že v oblasti displejů poměrně pravidelně posouvá hranice. Se svou řadou telefonů Aquos se výrazně zbavila rámečků okolo displeje již před třemi lety. U zařízení, které má být představeno již 8. srpna, se chystá znovu překvapit – za prvé takřka bezrámečkovým designem, za druhé čtečkou otisků prstů integrovanou pod samotný zobrazovací panel.

Chytrý telefon, nazvaný Aquos S2, by měl disponovat displejem se 4K rozlišením a minimálními rámečky, s malým výřezem pro selfie kamerku. Ve spodní části by se také měla objevit technologie, která se prozatím nepovedla implementovat Samsungu a velké diskuse se ohledně ní vedou i Applu, tedy o čtečku otisků prstů přímo pod displejem. Další zajímavostí je pak dvojitý fotoaparát umístěný vertikálně, který se očekává i u nového iPhonu. O další výbavě se úniky prozatím nezmiňují.

Oficiálně prozatím nebylo zařízení potvrzeno, na veřejnost ale unikly fotografie, které však úplně neodpovídají renderům, a ve spodní části přece jen mají větší rámeček. Výřez pro selfie kamerku je také větší, než zobrazuje počítačový model. Zda se jedná o předprodukční vzorek, či finální zařízení, se dozvíme již 8. srpna.

David Preiss

16 komentářů

 1. Krom toho, že je to taková kopie Iphonu, tak nechápu, proč Sharp neprodává ale mobily i mimo Japonsko. Určitě by po nich poptávka byla.

 2. Hezčí a o dost elegantnější jak Apple :) palec nahoru pro sharp..

  • nechceš si smeniť meno na adroprdofce

   to by ti sedelo

  • otázka pro redakci, neuvažuje o zavedení nějaké podmínky pro přispívání do diskusí, napr. IQ alespoň 50? Od uživatele kalamar je to tady sama urážka a blítky.

 3. Vypadá spíš jako Essential phone než iPhone.

 4. Upozorňují, ze iPhone 8 ještě nebyl představen, takže teoreticky i prakticky iPhone bude kopírovat Sharpa. To jen tak pro ty, co tvrdi, že všichni kopírují jablko. To, že jsou všude rendery neznamená, že tak bude iPhone vypadat.

  • Dííííííííš pravdu . A pokut ti ostatní omezenci čtou web , tak ví že Appl krade technologie od jiných výrobců .
   A pak se chvástá cizím peřím a pak se jen se soudí a soudí a platí a platí . Ale na druhou stranu to dělá chytře , než proběhnou soudy tak má vyděláno . A stovky milionu oveček jim to žerou a zaplatí .

  • A Sharp představil co? Btw. Sharp je dodavatel displejů pro Apple, včetně Applích peněz v jeho vývoji. Mimochodem, vlastně se bavíme o Foxconnu, který…. Dej si to dohromady, pak by ti mělo dojít, jakou ptákovinu jsi tu plácnul.

  • Uni, ptakoviny tady placas dnes a denne ty a mas odvahu nekomu neco vycitat? Neuhodil ses do hlavy?

  • Jirka (neregistrovaný) palec hore, skoda, ze sa tu nedaju lajkovat komentare. Aj ked na druhu stranu mam rad komentare od uzivatela uni. Vzdy, ked mam zly den tak si ich vecer precitam, nech sa poriadne zasmejem anparavim trocha zly den.

 5. Pravdu díš Apple teď bude platit Nokii ranec , čipy pro ně bude vyrábět Samsung, co chcete víc.Ovecky Apple to zaplatí trubky.A navíc až vyleze novej máte 10, ten bude výkonnější ještě víc než novej iPhone to bude konečně mobil roku.

 6. polska pi.č. ka tu bude vypisovať kto co muže nemuže ja opadnu k zemi
  či paweľ znači že retardacie je tvoje normální vlastnostia
  proč IQ 50 , proč tak mnoho ty to ani s mamou s tatem dokupy nedáte

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).