Sharp vypálí konkurenci rybník: už brzy představí první skutečně bezrámečkové telefony

Japonská společnost Sharp odstartovala závod o nejtenčí rámečky okolo displeje dávno před uvedením smartphonu Xiaomi Mi Mix, bohužel její telefony Aquos na našem trhu oficiálně neseženete. Zatímco konkurence začala v letošním roce Sharp dohánět, japonský gigant je opět připraven posunout se vpřed.

Už za dva týdny, konkrétně 17. července, má Sharp uvést na trh dvojici skutečně bezrámečkových smartphonů, u nichž bude displej zabírat téměř 100 % čelní plochy. Jmenovat se mají FS8010 a FS8016 a oba mají dostat 5,5″ zobrazovač s poměrem stran 2:1 a rozlišením 2 048 × 1 024, resp. 2 040 × 1 080 pixelů. Slabší model má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 330 se 4 GB RAM, silnější Snapdragon 660 s 6 GB RAM, vnitřní úložiště má být v obou případech 64 GB.

Oba telefony mají také dostat duální fotoaparát s rozlišením 12 Mpx a 8Mpx selfie kamerku. Posledním potvrzeným údajem je Android ve verzi 7.1.1 Nougat. Nedá se předpokládat, že se nové Sharpy dostanou na náš trh, proto budeme muset vyčkávat, až je napodobí další výrobci, to se ale zřejmě stane až v příštím roce.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku