Domů » Bleskovky » Šéf Huawei: skládací telefony jednou mohou nahradit počítače

Šéf Huawei: skládací telefony jednou mohou nahradit počítače

Huawei je jednou z mála společností, která slíbila, že příští rok vypustí na trh skládací telefon. Že se takový model skutečně chystá, nás zástupci Huawei opětovně ujistili začátkem měsíce na veletrhu IFA.

Šéf Huawei Richard Yu se navíc o připravované technologii rozpovídal pro německý zpravodajský portál Die Welt, kde uvedl, že čínská společnost už na skládacím telefonu usilovně pracuje. Když se ho novináři zeptali, jestli má zařízení potenciál masově uspět, Yu odpověděl, že skládací telefony jsou jako stvořené k tomu, aby nahradily počítače.

Proč stále používáte počítač, zeptal se Yu a vzápětí odpověděl: „Pravděpodobně proto, že vám displej na chytrých telefonech připadá příliš malý. Náš skládací telefon to změní.

Samsung s ohebným displejem: poodhalení v listopadu, premiéra později

Chytré telefony jsou stále více technologicky pokročilejší a počet lidí, kteří na svá zařízení každodenně spoléhají, neustále stoupá. Přesto se dá jen stěží věřit tomu, že by skládací telefony v dohledné době dokázaly plně nahradit počítače. Zatím to spíše vypadá, že se jednotliví výrobci předhání, kdo z nich přijde s větší inovací, aniž by se zamýšleli nad jejich praktickým využitím. Smartphone s ohebnou konstrukcí by letos měl poodhalit také Samsung, s oficiálním představením se počítá na začátku příštího roku.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments