Šéf Huawei: skládací telefony jednou mohou nahradit počítače

Huawei je jednou z mála společností, která slíbila, že příští rok vypustí na trh skládací telefon. Že se takový model skutečně chystá, nás zástupci Huawei opětovně ujistili začátkem měsíce na veletrhu IFA.

Šéf Huawei Richard Yu se navíc o připravované technologii rozpovídal pro německý zpravodajský portál Die Welt, kde uvedl, že čínská společnost už na skládacím telefonu usilovně pracuje. Když se ho novináři zeptali, jestli má zařízení potenciál masově uspět, Yu odpověděl, že skládací telefony jsou jako stvořené k tomu, aby nahradily počítače.

Proč stále používáte počítač, zeptal se Yu a vzápětí odpověděl: „Pravděpodobně proto, že vám displej na chytrých telefonech připadá příliš malý. Náš skládací telefon to změní.

Chytré telefony jsou stále více technologicky pokročilejší a počet lidí, kteří na svá zařízení každodenně spoléhají, neustále stoupá. Přesto se dá jen stěží věřit tomu, že by skládací telefony v dohledné době dokázaly plně nahradit počítače. Zatím to spíše vypadá, že se jednotliví výrobci předhání, kdo z nich přijde s větší inovací, aniž by se zamýšleli nad jejich praktickým využitím. Smartphone s ohebnou konstrukcí by letos měl poodhalit také Samsung, s oficiálním představením se počítá na začátku příštího roku.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

8 komentářů

 1. kukolar (neregistrovaný)

  hehe to su tý vizionári čo nikdy nič nevymysleli

 2. Q (neregistrovaný)

  aha, takze ho rozlozim a bude z neho 20 palcovy monitor, haha. to asi nie. Ak to bude aj 2×6 palcov, stale to bude na pocitac male.

  • Ja by som povedal ze to skor myslel tak ze clovek bude mat v zavretom stave klasicky smartphone. Po otvoreni tablet a ak to bude mat vykonny HW tak po pripojeni do docku a na monitor aj nahradu pocitaca. Vacsine ludi by to kludne stacilo… ajtak si tam pozeraju len facebook, web alebo filmy. A aj pisat dokumenty to zvladne.

 3. Ladnonna (neregistrovaný)

  Zajímalo by mne kolik to vydrží v ostrém ohybu něco jiného je takhle prohnout ten displej druhá věc je ho opravdu zlomit.

  Dále čím bude ten displej krytej? Odolné sklo to být nemůže takže nějaká odolná fólie? Hm všichni víme kolik to vydrží. Co až na ten displej někdo víc zatlačí? Displeji to třeba neublíží, co součástkám pod ním?
  To tělo se po rozložení nějak zaaretuje?

  Je to slepá vývojová větev.

  Ohebný displej jistě může najít využití pro různé zaoblené povrchy (třeba pro brýle) a jinde, ale skládací mobil je vedle.

  • peripsen (neregistrovaný)

   také si myslím, že je to nesmysl, ale nechám se překvapit třeba to nakonec nebude zase až tak špatné

 4. Fbio (neregistrovaný)

  Spíš si myslím, že nahradí tablety…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *