- Výsledná cena se vyšplhala na v přepočtu více než 1,4 milionu korun
- Šlo o originální zabalený kus, který na svého nového majitele čekal 15 let
Od 2. do 19. února probíhala prostřednictvím společnosti LCG Auctions aukce iPhonu z roku 2007, který je stále zabalen v originální plastové fólii. Výsledná cena se vyšplhala na rekordní částku. Po 27 příhozech se přístroj prodal za 63 356 dolarů, což je v přepočtu asi 1,4 milionu korun. Původní cena 599 dolarů tak byla znásobena více než stokrát.
ℹ️ Stačí jeden klik! Přidejte si nás mezi mezi preferované weby, případně nás sledujte v Google Zprávách, nebo na Seznam.cz
Ještě větší paradox na celém příběhu ale je to, že bývalá majitelka Karen Green iPhone původně sama ani nekoupila ale dostala od svých přátel. V té době iPhony fungovaly pouze na sítích operátora AT&T a tak předmět aukce zůstal nedotčen celých 15 let.

Nepřehlédněte
Historicky první počítač od Applu jde do aukce. Je plně funkční a podepsaný samotným Wozniakem
Už v průběhu loňského roku se podařilo podobné kousky vydražit za obří částky okolo 35 tisíc a 39 tisíc dolarů. Tato nejnovější aukce ale cenu vyhnala do nových výšin. Vzhledem k tomu, že podobných rarit asi není mnoho, je jen otázkou času, kdy bude i tento rekord překonán.
