Sběratelský skvost? iPhone z roku 2007 se vydražil za tučnou sumu

iPhone 2G, první iPhone
  • Výsledná cena se vyšplhala na v přepočtu více než 1,4 milionu korun 
  • Šlo o originální zabalený kus, který na svého nového majitele čekal 15 let

Od 2. do 19. února probíhala prostřednictvím společnosti LCG Auctions aukce iPhonu z roku 2007, který je stále zabalen v originální plastové fólii. Výsledná cena se vyšplhala na rekordní částku. Po 27 příhozech se přístroj prodal za 63 356 dolarů, což je v přepočtu asi 1,4 milionu korun. Původní cena 599 dolarů tak byla znásobena více než stokrát.

iphone auction

Ještě větší paradox na celém příběhu ale je to, že bývalá majitelka Karen Green iPhone původně sama ani nekoupila ale dostala od svých přátel. V té době iPhony fungovaly pouze na sítích operátora AT&T a tak předmět aukce zůstal nedotčen celých 15 let.LCML Working Apple INepřehlédněte

Historicky první počítač od Applu jde do aukce. Je plně funkční a podepsaný samotným Wozniakem

Už v průběhu loňského roku se podařilo podobné kousky vydražit za obří částky okolo 35 tisíc a 39 tisíc dolarů. Tato nejnovější aukce ale cenu vyhnala do nových výšin. Vzhledem k tomu, že podobných rarit asi není mnoho, je jen otázkou času, kdy bude i tento rekord překonán.

Autor článku blank
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku