Domů » Bleskovky » Samsungu se daří, každý třetí prodaný telefon v Česku nese jeho logo. V dubnu měl 45% tržní podíl

Samsungu se daří, každý třetí prodaný telefon v Česku nese jeho logo. V dubnu měl 45% tržní podíl

Korejskému gigantu Samung se na českém trhu opravdu daří. V dubnu podle agentury GfK a jejich renomované metodiky připadlo na tuto značku 45 % smartphonů prodaných na tuzemském trhu, za celé první čtvrtletí pak 38,3 %, což představuje meziroční nárůst o šest procentních bodů. Stejný růst oproti roku 2020 vykázal za první letošní kvartál i celkový objem všech prodaných smartphonů bez ohledu na značku.

Samsung Galaxy S21 S21086
Samsung Galaxy S21

Agentura GfK má díky své úzké spolupráci s výrobci a největšími prodejci velmi přesné informace o trhu mobilních telefonů v České republice a její data lze tedy brát za extrémně přesná. Její údaje představují skutečně prodané mobilní telefony koncovým uživatelům na českém trhu, nikoliv jen dodávky, se kterými se rádi chlubí jiní výrobci; u těch totiž není jasné, kdy, kde a zda vůbec se prodají.

Samsung Galaxy A52 nahled
Samsung Galaxy A52 5G

„Loňské jaro představovalo pro trh s mobilními telefony šok, kdy se prakticky ze dne na den uzavřely obchody a veškerý prodej přešel na internet. Situace se začala zlepšovat ve druhém čtvrtletí a výrazně nad očekávání se dostala v druhém pololetí. Od začátku letošního roku sice stále zaznamenáváme vysoké prodeje, ale ovlivňuje je nedostatek čipů. V praxi bychom tedy mohli prodávat i více, ale nemůžeme,“ konstatuje Tomáš Balík, ředitel divize mobilních zařízení ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

samsung galaxy a32 5g 6
Samsung Galaxy A32

Nejsilnější pozici má Samsung v segmentu mobilních telefonů v cenové relaci 7 500 Kč až 10 000 Kč, do které spadá jeho řada Galaxy A, včetně v dubnu vůbec nejprodávanějšího modelu Galaxy A52. V této skupině za duben připadaly takřka dvě třetiny prodaných mobilních telefonů v Česku na Samsung. Z dražších modelů v ceně nad 15 000 Kč poté Samsung nejvíce prodával letošní vlajkovou loď Galaxy S21.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

  1. Konečně se nějaký výrobce nebál pochlubit daty z GfK. Vím že novináři a výrobci do nich mají přístup ale nesmí je údajně prezentovat veřejně. Mohli by se pochlubit i další výrobci, když to zvládnul Samsung. Hlavně nesmyslný zprávy do médií o Realme a jejich rádoby 3. místě v ČR je do očí bijící (Counterpoint statistika, která reflektuje jen dodaný smartphony a jak víme, s tím se dost kšeftuje takže absolutně irelevnatní). GfK je jiná bašta. A Samsungu gratulace, ten podíl je zcela oprávněný.

  2. Doteď jsem měl asi 4 telefony Xiaomi (a byl jsem s nimi spokojený), protože mi Samsung za ty peníze nedával moc smysl. Ale karta se začíná obracet a poměr cena/výkon začíná být u Samsungu hodně zajímavý. Třeba u A52, a hlavně u S20 FE 5G. Ten jsem si minulý týden koupil a za ty peníze nemůžu říct ani popel. Fakt za ty peníze těžko hledat něco lepšího.

  3. Není divu, naprosto zasloužený.

  4. Samsungu nese ovoce to, že umí a dodává léta opravdu top technicky, softwarově včetně špičkové podpory.

  5. U Samsungu beru jako jejich největší výhodu samotný SW, propojení s Windows a podporu. Natřískat telefon dobrejma komponentama umí každej číňan, ale udělat k tomu rozumný SW a sladit to už je druhá věc. Osobně jsem si hodně zvyknul třeba na DEX, který je už rozumně odladěný a opravdu použitelný. Neříkám že konkurence nemá nic podobného, ale nedokáže nabídnou i ten zbytek.

    • Za mna je vyborne hlavne to prostredie. DEX nevyuzivam, komunikaciu s Windows tiez nie, ale nie som moc fanusik toho, ze si musim v telefone nastavovat kazdu blbost aby to nejak vyzeralo/fungovalo.

      Tu sa ki celkom paci, ze Samsung proste vyzera a funguje solidne od zaciatku. Je sice pravda, ze s Note 9 sa uz obcas nejake problemy vyskytnu, ale nie je to bezne a stale akceptovatelne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).