Domů » Bleskovky » Samsung zvažuje integraci bezdrátového nabíjení do levnějších smartphonů

Samsung zvažuje integraci bezdrátového nabíjení do levnějších smartphonů

Bezdrátové nabíjení není příliš masově rozšířené, neboť je výsadou pouze těch nejvybavenějších a také nejdražších telefonů. Doby, kdy jej Nokia instalovala i do smartphonů Lumia střední třídy jsou pryč, avšak nyní se šušká, že se o něco podobného pokusí Samsung.

Bezdrátové nabíjení by se brzy mohlo stát standardnem také u levnějších Samsungů
Ilustrační obrázek: bezdrátové nabíjení by se brzy mohlo stát standardnem také u levnějších Samsungů

Ten by měl údajně přidat tuto technologii do některých připravovaných smartphonů řad Galaxy A a údajně také Galaxy J; tento krok nám ostatně během rozhovoru v Berlíně nepřímo potvrdil i viceprezident mobilní divize Samsungu Carlo Carolo. Pro tyto účely dokonce připravuje novou bezdrátovou nabíječku, která má poskytnout výkon až 9 Wattů, a zaujme cenou, která se bude pohybovat okolo 15 EUR (necelých 400 korun).

Viceprezident mobilní divize Samsungu: čeká nás revoluce v designu smartphonů (rozhovor)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Už to vidím, 2 GB RAM, 16 GB úložiště, čtyřjádro 1,3 GHz s bezdrátovým nabíjením, to všechno jen za 7990 K, no nekupte to!

    • Vazne si tak tupy ze si myslis ze podpora bezdratoveho nabijeni zvedne cenu na dvounasobek?

  2. Já jsem si koupil Galaxy Watch a zdarma jsem k tomu dostal duální bezdrátovou nabíječku. Je to luxus můžu nabíjet telefon I hodinky zároveň nebo dva telefony :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).