Domů » Bleskovky » Samsung zavírá svou čínskou továrnu na telefony. Na vině je silná konkurence

Samsung zavírá svou čínskou továrnu na telefony. Na vině je silná konkurence

Samsung býval významným hráčem na čínském trhu s mobilními telefony. V posledních letech však jeho pozice postupně oslabuje. Podle některých odhadů má jihokorejský výrobce v Číně pouze nepatrný jednoprocentní podíl na tamním trhu. Z toho důvodu se společnost rozhodla uzavřít jednu ze dvou čínských továren na výrobu chytrých telefonů.

Továrna se nachází na severu země ve městě Tianjin a pracuje v ní kolem 2600 zaměstnanců. Výrobce propuštěným pracovníkům nabídne kompenzační balíčky a možnost přesunout se do jiného zařízení v rámci společnosti. K uzavření dojde do konce letošního roku.

Apple možná přesune výrobu iPhonů mimo Čínu

Podíl Samsungu na čínském trhu se neustále zmenšuje především kvůli silné konkurenci v podobě místních výrobců. Jedním z nich je například Huawei. Druhá továrna ve městě Huizhou zůstane nadále v provozu. Za rok vyprodukuje 72 milionů zařízení, zatímco brzy zavřená továrna v Tianjinu zvládala ročně vyrobit přibližně polovinu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

3 komentáře

  1. TomasBT (neregistrovaný)

    Na vině je ve skutečnosti to, že v Číně neexistují žádná pravidla a je to jedno velké smetiště kobylek, které si skáčou po hlavách a vynáší informace, projekty a know-how z jedné fabriky do druhé. Největší expert je v tomto směru bezesporu Huawei, který si zjistil co Apple připravuje a kdy to bude prezentovat … a poté jej rychle „předběhl“ s funkcí ForceTouch. Huawei zároveň porušuje několik patentů Samsungu, už několik let se kvůli tomu přou a nedávno dokonce představil Mate 20 Pro, který má stejně zakřivený displej jako Samsung.

    Takže ona to není „silná“ konkurence, ale jsou to spíše bezpáteřní h*vada, kterým nic není svaté a udělají cokoliv pro svůj prospěch.

    • Urcite to v tom roli hraje, ale skoro bych to videl na drazsi pracovni silu. Je proste vyhodnejsi premistit tovarny do Vietnamu/Indie, Cina uz zacina byt moc draha.

  2. Radius (neregistrovaný)

    Tomáš má ale pravdu v tom kradení nápadů! Samsung chce tu díru a najednou ji má i Huawei, fakt nenápadný ?

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *