Domů » Bleskovky » Samsung W2018: véčko s výbavou Galaxy S8 a fotoaparátem s rekordní světelností f/1.5

Samsung W2018: véčko s výbavou Galaxy S8 a fotoaparátem s rekordní světelností f/1.5

Společnost Samsung v Číně slaví výročí 25 let přítomnosti na tamním trhu, zároveň s tím oslavuje 10leté výročí série véčkových telefonů W (které se u nás bohužel neprodávají). V souvislosti s těmito milníky uvádí na čínský trh nový smartphone W2018, který je nejvybavenějším telefonem véčkové konstrukce, jaký byl kdy představen. Vrcholem jeho výbavy je fotoaparát s nastavitelnou clonou a rekordní světelností f/1.5, o kterém jsme vám psali v týdnu (více informací).

Samsung W2018 disponuje dvěma stejnými AMOLED displeji s rozlišením 4,2″ a Full HD rozlišením, oba se nacházejí na „víku“ telefonu, kterým se uzavírá část s mechanickou klávesnicí. V této části se zároveň schovává vnitřní hardwarová výbava, tvořená výkonným čipsetem Qualcomm Snapdragon 835 doplněným o 6 GB RAM. Vnitřní úložiště je tvořeno 64GB pamětí, je však možné zakoupit i 256GB variantu. Paměť lze navíc rozšířit paměťovou kartou, kterou lze v případě potřeby nahradit sekundární SIM.

Nyní se ale pojďme podívat na fotoaparát. Samsung nevsází na kombinaci dvou čoček, naopak má pouze jednu s rekordní světelností f/1.5, což je ve světě smartphonů vůbec poprvé; dosavadními rekordmany jsou modely LG V30 a Huawei Mate 10 Pro. Clonu lze ale přepnout na hodnotu f/2.4, což se může hodit v příznivých světelných podmínkách; je pak možné ovlivňovat hloubku ostrosti, zejména pro vytváření přirozenějšího bokeh efektu. Hlavní fotoaparát má jinak maximální rozlišení 12 Mpx, sekundární selfie kamerka má rozlišení 5 Mpx a světelnost f/1.9.

Jsme zvědaví, zda Samsung tento typ fotoaparátu použije i v chystaném Galaxy S9, je-li to tedy konstrukčně možné; přeci jen W2018 má v zavřeném stavu tloušťku nevídaných 15,9 mm. Půdorysné rozměry jsou 132,2 × 63,2 mm, hmotnost je pak bez tří gramů neskutečný čtvrtkilogram, tedy 247 gramů. Přitom akumulátor, který se dobíjí USB-C konektorem, má kapacitu „pouze“ 2 300 mAh. Nechybí pochopitelně podpora všech druhý bezdrátových sítí včetně NFC, na tele lze nalézt i dedikované tlačítko pro spuštění asistentky Bixby. Autentizaci uživatele lze provádět čtečkou otisků prstů či skenem duhovky.

Samsung Galaxy W2018 je zkrátka nadmíru dobře vybavené véčko, které má jedinou vadu na kráse – na náš trh se s největší pravděpodobností nedostane. A ani v Číně si jej patrně příliš mnoho lidí nekoupí, nejnižší konfigurace totiž přijde na 16 tisíc juanů, což je v přepočtu 51 900 korun bez DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Pevně doufám že ten fotoaparát S9 skutečně dostane. Jinak tohle véčko bych si klidně koupil kdybych na něj měl. Vypadá skvěle.

 2. Skoda ze len Cina a nie aj zvysok Azie

 3. Ta cena :D Jinak S9 ten foták získá.

 4. Slušný retro :-D

 5. Lide koupi cokoli cim se odlisi, ale kdyz se podivam na S8, iPhone X, tak nechapu kdo by chtel neco co ma 1,5cm tloustku a 30cm v rozevrenem stavu

 6. To kdybych si měl vybrat tak bych počkal na Gionee W919, má lepší baterii, je pravda že foták nebude tak super ale to není tak důležité. a nemá tak deb.ně danou čtečku.

 7. Marek Studnicka

  S9 s tímhle fotákem to bude Super-Námlátí konkurenci a Fest

  • :-D :-D :-D Zastydla puberta, Marku?

  • retardejšn is progres
   megaretardejšn
   proč te mama nepolkla , najedla by se a o jednoho oota méne

  • Marku, Marku, kolik je ti proboha let? 12?

  • Nerozumím na co takovým puberťákům je takový foťák, když to přeženou filtry a pak to znehodnotí FB či Instagram :-D pak je to fuk čím fotí :-D ale chápu mám to nejlepší, ale je mi to k hovnu…doufám že se LG vzapamtuje pač na takovou LG V30 nemá S8 šanci :-D

 8. Čína a jeny? :-)

 9. Marek Studnicka

  Uživateli Axi,nemám žádnou a ani se v žádné zastydlé pubertě nenalézám-chovejte se slušně-Jasné?

 10. Marek Studnicka

  Je potvrzené,že Samsung osadí Novou vlajkovou lod Clonou o světelnosti 1,5 s možností tuto clonu ručně nastavit,což je za mne moc fajn,stejně ovládám svoji zrcadlovku.Líbí se mi rovněž,že stejnou clonu dostane i Véčko,líbilo by se mi,kdyby se tento model dostal i na český trh-vypadá dobře.Pro mne je to v oblasti výbavy fotoaparátu Hezký skok a Inovace,Samsung je před konkurencí o krok dopředu.Těším se na Nový S9,za mne palec nahoru

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).