Domů » Bleskovky » Samsung W2018: véčko s výbavou Galaxy S8 a fotoaparátem s rekordní světelností f/1.5

Samsung W2018: véčko s výbavou Galaxy S8 a fotoaparátem s rekordní světelností f/1.5

Společnost Samsung v Číně slaví výročí 25 let přítomnosti na tamním trhu, zároveň s tím oslavuje 10leté výročí série véčkových telefonů W (které se u nás bohužel neprodávají). V souvislosti s těmito milníky uvádí na čínský trh nový smartphone W2018, který je nejvybavenějším telefonem véčkové konstrukce, jaký byl kdy představen. Vrcholem jeho výbavy je fotoaparát s nastavitelnou clonou a rekordní světelností f/1.5, o kterém jsme vám psali v týdnu (více informací).

Samsung W2018 disponuje dvěma stejnými AMOLED displeji s rozlišením 4,2″ a Full HD rozlišením, oba se nacházejí na „víku“ telefonu, kterým se uzavírá část s mechanickou klávesnicí. V této části se zároveň schovává vnitřní hardwarová výbava, tvořená výkonným čipsetem Qualcomm Snapdragon 835 doplněným o 6 GB RAM. Vnitřní úložiště je tvořeno 64GB pamětí, je však možné zakoupit i 256GB variantu. Paměť lze navíc rozšířit paměťovou kartou, kterou lze v případě potřeby nahradit sekundární SIM.

Nyní se ale pojďme podívat na fotoaparát. Samsung nevsází na kombinaci dvou čoček, naopak má pouze jednu s rekordní světelností f/1.5, což je ve světě smartphonů vůbec poprvé; dosavadními rekordmany jsou modely LG V30 a Huawei Mate 10 Pro. Clonu lze ale přepnout na hodnotu f/2.4, což se může hodit v příznivých světelných podmínkách; je pak možné ovlivňovat hloubku ostrosti, zejména pro vytváření přirozenějšího bokeh efektu. Hlavní fotoaparát má jinak maximální rozlišení 12 Mpx, sekundární selfie kamerka má rozlišení 5 Mpx a světelnost f/1.9.

Jsme zvědaví, zda Samsung tento typ fotoaparátu použije i v chystaném Galaxy S9, je-li to tedy konstrukčně možné; přeci jen W2018 má v zavřeném stavu tloušťku nevídaných 15,9 mm. Půdorysné rozměry jsou 132,2 × 63,2 mm, hmotnost je pak bez tří gramů neskutečný čtvrtkilogram, tedy 247 gramů. Přitom akumulátor, který se dobíjí USB-C konektorem, má kapacitu „pouze“ 2 300 mAh. Nechybí pochopitelně podpora všech druhý bezdrátových sítí včetně NFC, na tele lze nalézt i dedikované tlačítko pro spuštění asistentky Bixby. Autentizaci uživatele lze provádět čtečkou otisků prstů či skenem duhovky.

Samsung Galaxy W2018 je zkrátka nadmíru dobře vybavené véčko, které má jedinou vadu na kráse – na náš trh se s největší pravděpodobností nedostane. A ani v Číně si jej patrně příliš mnoho lidí nekoupí, nejnižší konfigurace totiž přijde na 16 tisíc juanů, což je v přepočtu 51 900 korun bez DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments