Domů » Bleskovky » Galaxy S9 údajně dostane fotoaparát s proměnnou clonou a rekordní světelností f/1.5

Galaxy S9 údajně dostane fotoaparát s proměnnou clonou a rekordní světelností f/1.5

Samsung Galaxy S9 má být podle posledních informací pouze evolučním upgradem současného modelu, a proto musí korejský gigant najít důvody, kterými přinutí zákazníky o chystané novince uvažovat. Na mírně tenčí rámečky a o něco vyšší výkon už nemusí slyšet každý, trumfem v rukávu by tak mohl být fotoaparát. Ty v Samsungu umí dělat velmi dobře a ten v Galaxy S9 by mohl být v lecčems unikátní.

Samsung Galaxy S9 (fanouškovský render)

Podle čínských stránek VTech by měl být fotoaparát Galaxy S9 duální, přičemž optika nad hlavním senzorem má disponovat rekordní světelností f/1.5. To by znamenalo ještě lepší snímky za zhoršených světelných podmínek, dosud nejlepší světelnost (f/1.6) předvedly smartphony LG V30 a Huawei Mate 10 Pro, přičemž druhý jmenovaný aktuálně sdílí druhou příčku s iPhonem X v testu fotoserveru DxOMark. Optika sekundární kamerky by měla dostat světelnost f/2.4.

Rekordní světelností však unikátnost fotoaparátu Samsungu Galaxy S9 nekončí, clona hlavního snímače by totiž měla být nastavitelná, což je ve světě smartphonů nevídaný jev. Velikost clony ovlivňuje množství světla procházejícího objektivem a tím také ovlivňuje hloubku ostrosti výsledné fotografie – fotograf si tak může zvolit, zda chce mít většinu snímku ostrou, nebo zda vykouzlí např. při pořizování portrétu přirozený bokeh efekt oproti tomu, který je dnes u smartphonů softwarově dopočítáván z dat ze dvou snímačů.

Jsme zvědaví, zda se tato spekulace potvrdí, a zda se Galaxy S9 vyhoupne na vrchol žebříčku těch nejlepších fotomobilů. Na odhalení bychom neměli čekat dlouho, Samsung údajně plánuje poodhalit svoji vlajkovou novinku již v lednu na veletrhu CES v Las Vegas.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
53 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments