Domů » Bleskovky » Samsung si patentoval telefon s obráceným výřezem v displeji

Samsung si patentoval telefon s obráceným výřezem v displeji

Příznivci mobilních technologií patrně nikdy nebudou mít jednotný názor na výřez v horní části displeje. Někteří jej striktně odmítají, jiným nevadí a jistě by se našli i tací, kterým se zamlouvá. Výrobci k této problematice přistupují odlišně – Například iPhone 11 si výrazný výřez ponechal, zatímco konkurenční Samsung u vlajkových modelů sází na pouhý otvor pro selfie kamerku.

samsung reverse notch patent

Nově zveřejněná patentová přihláška by však mohla naznačovat, že právě jihokorejský výrobce pracuje na různých způsobech, jak se s výřezem vypořádat. Díky objevenému patentu a také několika renderům z dílny serveru LetsGoDigital si jedno takové řešení můžeme prohlédnout.

Výřez, nebo výběžek?

Samsung se pochopitelně snaží maximalizovat velikost displeje. Z této snahy pak vzešel poněkud nevšední koncept chytrého telefonu s výřezem umístněným nad displejem. Jinak řečeno, z výřezu se stal spíše jakýsi výběžek.

Nepřehlédněte: Oppo chystá nevšední telefon se zakřiveným displejem po všech stranách

Při pohledu na přiložené rendery se okamžitě nabízí otázka, zda by nebylo lepší horní část rámečku jednoduše zvýšit tak, aby se do něj kamerky, senzory a reproduktor jednoduše schovaly – zkrátka vrátit se k designům dob minulých.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Carda
Anonym
Carda

:D :D :D k tomu nemám co říci prostě je to vtipný :D :D

Petr
Anonym
Petr

Doba výřezová, děs..

JP23
Uživatel
JP23

Samsung by se měl hlavně soustředit na tohle: [odkaz]

David
Anonym
David

Neboj se, tuhle problematiku už dávno řeší…
BTW napsat větu „Samsung by se měl hlavně soustředit na tohle …“ je dosti naivní. Myslíš, že problematiku zabezbečení budou řešit ti samí lidé, co vytvářejí nesmyslné výřezy, či výběžky? Asi ne, že…