Domů » Bleskovky » Oppo chystá nevšední telefon se zakřiveným displejem po všech stranách

Oppo chystá nevšední telefon se zakřiveným displejem po všech stranách

Společnost Oppo pravděpodobně pracuje na prototypu nového chytrého telefonu s poněkud netradičním designem. Jeho existenci prozradila patentová přihláška, kterou objevili redaktoři ze serveru LetsGoDigital. Výrobce podle ní pracuje na zařízení se zaobleným displejem, což by samo o sobě nebylo nic výjimečného. V případě Oppo se však jedná o telefon se zakřivenou obrazovkou na všech čtyřech stranách.

oppo 3d smartphone 1

Server LetsGoDigital přinesl také několik zajímavě vyhlížejících vizualizací, na nichž si můžete povšimnout povedeného 3D efektu, který vychází právě ze zakřivení všech okrajů displeje. Díky zvolenému designovému řešení by se výsledný telefon (pokud se jej vůbec někdy dočkáme) mohl pochlubit kompletně bezrámečkovým předním panelem. Zapomenout bychom neměli ani na světelný senzor, který je implementovaný přímo do obrazovky.

oppo 3d smartphone 2

Oppo není první

Nutno však přiznat, že Oppo není prvním výrobcem, který se o zakřivení obrazovky ze všech čtyř stran pokusil. Již dříve v letošním roce si podobnou patentovou přihlášku podala také společnost Xiaomi a s podobným designem experimentoval i jihokorejský Samsung.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Carda
Anonym
Carda
Offline

No to bude nudloidní nádhera navíc tohle má teď někdy ukázat Huawei ne? Tady to vypadá že vrchol mobilů je už dosažen a začalo to jen nudloudním displejem kdyby nechali 16:9 tak si ještě mohli hrát takhle to budou jen stejně vypadající nudloidní hrůzy které bez štítku nepoznáte o jakého výrobce se jedná :D to je budoucnost :D

Martin123
Uživatel
Martin123
Offline

16:9 je stejná nudle jako tohle pořiď si formát 4:3 to už není nudle ale okno 😁

Carda
Anonym
Carda
Offline

16:9 nudle není a určitě ne jako to co předvádějí všichni. A 4:3 žádný takový mobil se už vůbec nedá sehnat.