Samsung prý pracuje na odolné variantě Galaxy S8. Přezdívá mu „křižník“

Webový magazín SamMobile, který má ke společnosti Samsung velice blízko, se podělil s novými exkluzivními informacemi. Podle serveru chystá Samsung na trh vypustit, stejně jako v minulých letech, odolnou variantu Galaxy S8, jehož jméno bude tradičně doplněno slůvkem Active.

Připravovaný telefon nese označení SM-G892A, přičemž interně jej Samsung označuje jako Cruiser, nebo-li křižník. Proč se výrobce rozhodl právě pro takovouto přezdívku můžeme prozatím jen hádat. Křižník je velká válečná loď, která je odolná, dokáže útočit na více různých cílů a operuje v hlubokých vodách. Naznačuje tím snad Samsung něco?

marsalustinov2

Řada Active se obecně vyznačuje několika specifickými vlastnostmi – telefony disponují větší kapacitou baterie, odolnou konstrukcí a prachu a voděodolností. Očekávání jsou však ještě vyšší, podle všeho by měl Galaxy S8 Active splňovat vojenský standard MIL-STD 810G, který obsahuje širokou škálu testovacích procedur jako jsou testy odolnosti vůči vysokým a nízkým teplotám, teplotním šokům a teplotním výkyvům, dešti (včetně mrznoucího deště), vlhkosti, plísním, solnou mlhou pro testování odolnosti proti korozi, vibracím atd. Samozřejmostí by pak mělo být plnění normy ČSN EN 60529, nebo-li odolnosti telefonu vůči vodě a prachu IP68.

Podle SamMobile je otázkou, zda bude mít i tento model speciální tlačítko na straně telefonu pro vyvolání osobní inteligentní asistentky Bixby. Další, a velice důležitý, otazník visí nad dostupností. Dle předběžných informací by měl být Galaxy S8 Active exkluzivně vyráběný pouze pro amerického operátora AT&T a na trhu by se měl objevit koncem letošního roku. My však doufáme, že se tato vylepšená odolná varianta dostane i na globální trh. Rozhodně by se, vzhledem ke kvalitám klasické „es osmičky“, jednalo o zajímavý telefon.Nepřehlédněte

Tohle se majitelům Galaxy S8 líbit nebude: plnohodnotná Bixby nabere velké zpoždění

Autor článku
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Kapitoly článku