Domů » Bleskovky » Samsung prý pracuje na odolné variantě Galaxy S8. Přezdívá mu „křižník“

Samsung prý pracuje na odolné variantě Galaxy S8. Přezdívá mu „křižník“

Webový magazín SamMobile, který má ke společnosti Samsung velice blízko, se podělil s novými exkluzivními informacemi. Podle serveru chystá Samsung na trh vypustit, stejně jako v minulých letech, odolnou variantu Galaxy S8, jehož jméno bude tradičně doplněno slůvkem Active.

Připravovaný telefon nese označení SM-G892A, přičemž interně jej Samsung označuje jako Cruiser, nebo-li křižník. Proč se výrobce rozhodl právě pro takovouto přezdívku můžeme prozatím jen hádat. Křižník je velká válečná loď, která je odolná, dokáže útočit na více různých cílů a operuje v hlubokých vodách. Naznačuje tím snad Samsung něco?

marsalustinov2

Řada Active se obecně vyznačuje několika specifickými vlastnostmi – telefony disponují větší kapacitou baterie, odolnou konstrukcí a prachu a voděodolností. Očekávání jsou však ještě vyšší, podle všeho by měl Galaxy S8 Active splňovat vojenský standard MIL-STD 810G, který obsahuje širokou škálu testovacích procedur jako jsou testy odolnosti vůči vysokým a nízkým teplotám, teplotním šokům a teplotním výkyvům, dešti (včetně mrznoucího deště), vlhkosti, plísním, solnou mlhou pro testování odolnosti proti korozi, vibracím atd. Samozřejmostí by pak mělo být plnění normy ČSN EN 60529, nebo-li odolnosti telefonu vůči vodě a prachu IP68.

galaxy-s7-active_title
Galaxy S7 Active – exkluzivně pro operátora AT&T

Podle SamMobile je otázkou, zda bude mít i tento model speciální tlačítko na straně telefonu pro vyvolání osobní inteligentní asistentky Bixby. Další, a velice důležitý, otazník visí nad dostupností. Dle předběžných informací by měl být Galaxy S8 Active exkluzivně vyráběný pouze pro amerického operátora AT&T a na trhu by se měl objevit koncem letošního roku. My však doufáme, že se tato vylepšená odolná varianta dostane i na globální trh. Rozhodně by se, vzhledem ke kvalitám klasické „es osmičky“, jednalo o zajímavý telefon.

Tohle se majitelům Galaxy S8 líbit nebude: plnohodnotná Bixby nabere velké zpoždění

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

3 komentářů

  1. Tak ak by boloa s rovným displejom, tak lepšie ako tú zahnútu pretiahnutú nudlu.

  2. Jediný Samsung nad ktorým by som uvažoval,ale dávam malé šance dostupnosti u nás (v eú).

  3. Na co pisete o necem co jeste neni a ani nebude v cesku nebo v EU?? Zase je potreba splnit predepsany pocet slanku Samsung/den????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).