Domů » Bleskovky » Tohle se majitelům Galaxy S8 líbit nebude: plnohodnotná Bixby nabere velké zpoždění

Tohle se majitelům Galaxy S8 líbit nebude: plnohodnotná Bixby nabere velké zpoždění

Ti z vás, kteří si předobjednali novou vlajkovou loď od společnosti Samsung, a chtějí si vyzkoušet osobní inteligentní asistentku Bixby, budou muset nějakou dobu ještě vydržet. Samsung totiž oznámil, že se vydání asistentky Bixby v její plné síle značně opozdí. V době, kdy se na trhu objeví Galaxy S8 & Galaxy S8+, tedy 20. dubna pro předobjednávky, či 28. dubna pro běžný prodej, bude Bixby umět jen pár základních funkcí – hlasové ovládání se objeví až koncem léta, Evropané si počkají dokonce až do zimy.

Rozhodnutí Samsungu vydat Bixby v nekompletní podobě je poněkud zvláštní a směrem k zákazníkům nepůsobí profesionálně. Společnost zřejmě narazila na několik technických problémů, a než by vydala produkt s pochybnou funkčností, raději start odloží.

bixby

Dříve jsme vás informovali o tom, že podle analytické společnosti TrendForce zaujmul jihokorejský gigant první příčku mezi výrobci smartphonů. Je proto zarážející, že si není schopna takto velká společnost pohlídat funkčnost svých produktů a namísto toho, aby vydala plně fungující asistentku, vydá Bixby v polovičaté podobě. Po fiasku s Galaxy Note7 je to to poslední, co by Samsung potřeboval.

Samsung Galaxy S8: osm věcí, které by vám neměly uniknout

Samsung nové modely prodává i s digitální asistentkou uvnitř, která má navíc své vlastní tlačítko na straně telefonu – to standardně nelze přenastavit tak, aby plnilo jinou funkci, naštěstí to jde díky neoficiální aplikaci. Ve formě, v jaké Samsung své telefony 28., respektive pro předobjednávky 20. dubna vydá, nelze tvrdit, že je v telefonu „digitální asistentka“ v pravém slova smyslu. Pokud musíte k zapnutí asistenta mačkat tlačítko a Bixby navíc není ani schopna provést základní sadu úkonů, neměl by Samsung svoji umělou inteligenci takto nazývat.

galaxys8_07

Jak se situace nakonec vyvrbí je prozatím ve hvězdách. Rozhodně je chování Samsungu na pováženou, jelikož prezentuje své telefony s funkcemi, které vlastně ani nemá. Dlužno však dodat, že Češi a Slováci by si asistentky plně neužili ani v případě, kdyby Samsung vydal Bixby plně funkční už v den zahájení prodeje Galaxy S8 – některé funkce nám podle předběžných informací nebudou zpřístupněny.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

29 komentářů

 1. O to je hrozne co teraz kto nám nakúpi zemreme, mňa bixby ani nezaujmala vôbec je mi to jedno

 2. Stejně není lokalizován do CZ, tak nám to tu může být v celku jedno…. chudáčci amíci nebudou mít další bullshit…..

 3. Stejně není lokalizován do CZ, tak nám to tu může být v celku jedno…. chudáčci amíci nebudou mít další bull s h i t…..

 4. Xavere, Xavera, ty jsi pořádná Apple prcina :)

  Kdy že byla vydána Siri? 20111? A pořád na iPhone neumí česky? Hm.

  No aspoň že ten Google Now, předinstalovaný na Samsungu ano :)

  • A co když je, stejně jako ty Huláne, Microsoft prcina? :) Zhruba před měsícem mi kámoš posílal 3-4 roky staré články z tvého supr blogu pro debbbily a už dlouho jsem se tak dobře nepobavil. Naprosto vytříbené vizionářské článečky a super tipy na nákup těch nejlepších telefonů se zaručenou budoucností a podporou vývojářů (roflcopter). Anebo ty tzv. unboxingy, to je total porno – Hulán jako správný kkt neumí ani otevřít krabičku od tlfonu, tak to přetaví ve vlastní verzi unboxingu – to je supersyfl! Ode mě obrovský respekt, žes to ještě nesmazal :)))

   • To jako, že jsem před 3 lety používal Windows na mobilu? No jistě! Nebylo nic stabilnějšího a lepšího.

    A dva roky dozadu jsem přešel na Android, protože Android dospěl s verzí 5.x (a pak 6.x) a Microsoft nabídnul veškeré své služby a aplikace pro Android.

    Pořád mít to nejlepší neznamená pořád mít to samé ;)

    Jen ten iOS je pořád stejně špatně, mizerné těžké telefony, těžkopádný operační systém, a dnes i výrazně horší aplikace jako pro Android. :( Když testuji naši appku na 6S Plus co mám, trpím jak zvíře.

   • Hulán dělá nekvalitní aplikace a ještě to tu přiznává. Amatér.

   • RH
    A i dnes je stále W10M stabilní.
    S úrovní lepší je to dle požadavků uživatele různé.

   • Prosimtě Hulán je Anička Dajdou českého internetu :D Ješte si pamatuji jak někdy před 14 lety jsme se bavili jeho výpotkama na pc tuningových diskuzích :D Od té doby se nezměnilo vůbec nic. Ten člověk sám sebe bez sebemenší sebereflexe už tolikrát zapřel, že na tohle už nestačí ani limity pro schizofreniky :D

   • :-)
    No že je iP6s plus těžký, to ano, ale mizerný a těžkopádný os a ještě horší aplikace ?
    No ….

  • Xaver Jandura

   Radek Hulán: Až na to že používám SGS7 edge… dobrý.

   • Dnes se lidé ve svých závěrech nezdráhají, taková je doba.
    Mnozí se ve své ukvapenosti potom stávají směšnými.

  • Nic jiného než špinit Apple neumíte. Váš příspěvek není nic jiného než klasický hejt.
   Víte, že článek není vůbec o nějaké češtině a vůbec o nějakém Applu? Je snad zakázáno psát o negativech? Lidé mají právo vědět, že dokonalý mobil má nějaké mouchy.
   Samsung u modelu S8 prezentuje Bixby jako jednu ze zásadních funkci. A pro velkou část zákazníků (jde o celý svět, ne jen o Česko) může být tato funkce rozhodující požadavek ke koupi telefonu. Když pak zjistí, že Bixby neplní svoji funkci, kterou výrobce slibuje, tak je to pak klamání uživatelů.
   Tady vůbec nejde o to pošpinit Samsung, ale o to, že Samsung klame své věrné uživatele.

 5. Ten příspěvek si dobře pamatuji. :-)

 6. Dobrý ???? :-D

 7. Egee
  Jsi posedlý…
  Rady nedbáš a proto píšeš pořád to samé dokola.
  Kdyby to bylo alespoň zajímavé, jak si jistě myslíš.

  • Ne nejsem posedlý – jednou jsem HTCJirkovi něco slíbil a tak to průběžně plním.
   Zajímavé věci se dějí jen zde na SM …. jak se mění názory některých a jak jsou někteří optimisté jako komunisti kteří věřili v lepší zítřky – míněno dvacítku zarytých majitelů …. no vzpomněl jsem si na slova jednoho z vás jak má doma v zásobě vždy pár kusů od jednoho modelu ( co kdyby povodeň, bouřka ap. )
   citace,,,,
   Mobilní Windows – Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu
   Microsoft Lumia 950 XL
   Nokia Lumia 930 –
   Nokia Lumia 830 –
   Nokia Lumia 925 –
   ,,,,,,

   Pokud má v záloze od každého kusu 2 kousky v záloze – připadá ti to normální –
   To jsou informace které mě baví a proto rád zavítám do vlákna o Lumiích či Kam přejít a jsem obohacen a pobaven.

 8. Tak hlavně že Samsung nezapoměl sdělit, že je Bixby lepší než Siri:-D

 9. Ty toho človíčku vždycky „zmastíš“ dohromady :-)
  Komunisty nech tam kde jsou, já tu dobu prožil a mám alespoň na co vzpomínat, třeba na novomanželskou půjčku s 1 a 2,5% :-)
  No a nyní k tématu, víš optimismus patří k životu.
  Znovu a znovu Ti chlape opakuji, pořád to funguje, dnes byl dokonce update na chronos a ten je super.
  Tak dokud to půjde, tak proč nevěřit.
  A za mne možná někdy Surface phone, SG N8 či něco jiného vždyť to máš jedno, hlavně každému co mu vyhovuje a proto jsem rád, že W10M pro mne existuje a je pro moje potřeby plně funkční a pravidelně aktualizován.

 10. mposvar 17.4.2017 v 12:48

  Co není pravda? Že majitelé dlaždice nečekají jako komouši na světlé zítřky? Ale čekají – dobře u dlaždic bylo a sám to víš ….
  Já taky zažil dobu soudruhů – aby ti bylo jasno! ( ročník 1961) Takže přirovnání je na místě, nic méně sami to majitelé přiznávají – kdy byly dlaždice super a kdy nejsou. ( Vlákno kam přejít z W10 )
  To že to ještě maká neznamená nic – trabant taky ještě jezdí a ČB TV hrají …. Až se to projeví ve statistikách pak je důvod k radosti – zatím je důvod ke smutku který trvá a trvá – takové záchvěvy typu aktualizace přebijí zaříznuté aplikace že. Kolik je nových telefonů na trhu?
  Takže si dovolím zopakovat : MS – vytváří tak zvláštní atmosféru plnou svérázného napětí, které je neustále stupňováno pravidelným střídání dvou prvků: prvku očekávání a prvku zklamání. ( Cimrman )

  ( hmm tobě stačila půjčka za k.. , já nesměl na školu, přišel o práci… )

  • Ale no tak, sem tyhle příběhy netahej a neotravuj, nejsi jediným pamětníkem této doby…
   Ano vše co potřebuji W10M nabízí a Ty tohle moc dobře víš, včetně synchro emailů, netu, telefonování, sms, aplikací které používám, bankovncíh účtů, telefonních účtů, luxusní foto/video a co by mi mělo chybět ?
   Jo a na hodinky jak Pebble tak Fitbit není s aplikací pro W10M problém, ale to asi taky víš.
   Myslím si, že jsi velice nesnášenlivý člověk, kterému slova jako tolerance, pokora a porozumnění potřebám druhého, jsou opravdu cizí.

 11. egee tak že se sejdou dva poťapaní na jednom serveru toho druhého zázracňe z toho nevysvobozuje :D A „proč asi“? Protože HTCJirka je tu „moderátor“ nebo „podadmin“ či co to je za hodnost, tak proto ;D

 12. Kdepak – pleteš se
  To co ty potřebuješ není měřítko úspěšnosti a dobře to víš – čteš taky co majitelé chtějí ale systém to prostě neumí
  ( s tím pamětnictvím jsi přišel ty – ne já – já to jen přirovnal – ty psal o půjčce že..)
  jeden uživatel napsal trefně :
  ned bře 19, 2017 20:06

  Jo a popravdě je to trochu škoda kam to MS dovedl.
  První WP7 byly asi nejrychlejší, vzpomínám před šesti lety na Samsung Omnia7 ač toho prileju s neuměly, podobně jako iOS1 android.
  Já za nejlepší považují WP8 které jsem okusil na L520 WP8.1 tam už to šlo s rychlostí z kopce ale stále to šlo….W10M jsou zasekanem od začátku ne po nějaké době jako dřívější android.
  Je dobré sledovat to,android se vysvihnhl do použitelného systému a win naopak ač to někteří slyší neradi.

  ………………………………………………………………………………………………….

  Takže si znova přečti čím se bavím – tou naivitou některých a oceňuji odvahu těch kteří si umí přiznat pravdu že ten systém prostě nesplnil očekávání a že se neustále čeká až ….
  Já všem přeji kvalitní zařízení s možností mít kvalitní příslušenství které ten systém podporuje – nemyslím hodinky – co třeba TV modul. Nepiš že bys ho neužil – mít ale možnost je důležitá.
  Bavím se fanatizmem – kupováním do zásoby – co pak s tím až MS zhasne vše pro mobily?
  Že se tak nestane – myslíš že se vyplatí výrobcům vyrábět produkt pro stovky uživatelů? Proč vývojáři nějak nepracují – přece to sám MS přiznává – ty se stále divíš?

  jeden tip mám

  Nokia N8 se dá stále koupit .
  viz Heureka třeba.

  PS
  Klidně bych s tebou zašel na pivo a kus řeči. :-D

  • Co mi doporučuješ, to vlastním.
   Bohužel to nekomunikuje již se zabezpečením společnosti kde pracuji a ani komunikace jako třeba WhatsApp není funkční.
   A měřítko úspěšnosti ?
   Víš, každý uživatel sleduje hlavně své potřeby a jestli je to co používá oblíbené/prodejné je jenom příjemným bonusem.

  • Egee
   No je tohle pro Tebe moje odpověď ? :
   [odkaz]

   • asi ještě nečetl
    Konec Windows 10 Mobile? Microsoft vymazal ze svého obchodu důležité aplikace
    ( smartmania )

    Největším překvapením však bylo zjištění, že Microsoft odstranil ze svého obchodu aplikaci Upgrade Advisor.

   • Egee
    Xaver s SGS7 edge ve svých představách… Hulána na něj :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).