Tohle se majitelům Galaxy S8 líbit nebude: plnohodnotná Bixby nabere velké zpoždění

Ti z vás, kteří si předobjednali novou vlajkovou loď od společnosti Samsung, a chtějí si vyzkoušet osobní inteligentní asistentku Bixby, budou muset nějakou dobu ještě vydržet. Samsung totiž oznámil, že se vydání asistentky Bixby v její plné síle značně opozdí. V době, kdy se na trhu objeví Galaxy S8 & Galaxy S8+, tedy 20. dubna pro předobjednávky, či 28. dubna pro běžný prodej, bude Bixby umět jen pár základních funkcí – hlasové ovládání se objeví až koncem léta, Evropané si počkají dokonce až do zimy.

Rozhodnutí Samsungu vydat Bixby v nekompletní podobě je poněkud zvláštní a směrem k zákazníkům nepůsobí profesionálně. Společnost zřejmě narazila na několik technických problémů, a než by vydala produkt s pochybnou funkčností, raději start odloží.

Dříve jsme vás informovali o tom, že podle analytické společnosti TrendForce zaujmul jihokorejský gigant první příčku mezi výrobci smartphonů. Je proto zarážející, že si není schopna takto velká společnost pohlídat funkčnost svých produktů a namísto toho, aby vydala plně fungující asistentku, vydá Bixby v polovičaté podobě. Po fiasku s Galaxy Note7 je to to poslední, co by Samsung potřeboval.Nepřehlédněte

Samsung Galaxy S8: osm věcí, které by vám neměly uniknout

Samsung nové modely prodává i s digitální asistentkou uvnitř, která má navíc své vlastní tlačítko na straně telefonu – to standardně nelze přenastavit tak, aby plnilo jinou funkci, naštěstí to jde díky neoficiální aplikaci. Ve formě, v jaké Samsung své telefony 28., respektive pro předobjednávky 20. dubna vydá, nelze tvrdit, že je v telefonu „digitální asistentka“ v pravém slova smyslu. Pokud musíte k zapnutí asistenta mačkat tlačítko a Bixby navíc není ani schopna provést základní sadu úkonů, neměl by Samsung svoji umělou inteligenci takto nazývat.

galaxys8_07

Jak se situace nakonec vyvrbí je prozatím ve hvězdách. Rozhodně je chování Samsungu na pováženou, jelikož prezentuje své telefony s funkcemi, které vlastně ani nemá. Dlužno však dodat, že Češi a Slováci by si asistentky plně neužili ani v případě, kdyby Samsung vydal Bixby plně funkční už v den zahájení prodeje Galaxy S8 – některé funkce nám podle předběžných informací nebudou zpřístupněny.

Autor článku
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Kapitoly článku