Domů » Bleskovky » Galaxy S8: hardwarové tlačítko pro Bixby půjde přemapovat na něco užitečnějšího

Galaxy S8: hardwarové tlačítko pro Bixby půjde přemapovat na něco užitečnějšího

Společnost Samsung začne zanedlouho prodávat své vlajkové smartphony Galaxy S8 a S8+. Korejský gigant si na nich dal záležet jak po hardwarové, tak po softwarové stránce. V inovovaném prostředí, které se umí přepnout do počítačového režimu, se nachází virtuální asistent Bixby, který si dokonce vysloužil na levé straně telefonu speciální hardwarové tlačítko.

samsung-galaxy-s8-bixby-640x399

Bohužel nehovoříte-li anglicky či korejsky, s Bixby se příliš nedomluvíte, tudíž vám toto tlačítko příliš užitku nepřinese. Naštěstí existují různé aplikace umožňující přemapovat funkce hardwarových tlačítek, díky nimž si budete moci vyměnit Bixby za něco užitečnějšího, kupříkladu za konkurenčního Google Assistenta, případně na zástupce nějaké vámi oblíbené aplikace.

Tutorial Galaxy S8 Plus: remap single press, double press and long press on Bixby button to whatever

Kýženého výsledku lze prokazatelně dosáhnout aplikací All in One Gestures, najdou se ale určitě i jiné. Stejnou cestou bylo možné u loňského Galaxy S7 Active (u nás se neprodával) přemapovat tlačítko, které spouštělo aplikaci Samsung Activity.

All in one Gestures
Cena: zdarma

Aktualizováno 10. dubna

Máme pro vás tip na ještě lepší aplikaci, která se dnes objevila na Google Play. Jmenuje se BxActions a umožní vám přemapovat Bixby tlačítko na levém boku telefonu nejen na klasický stisk, ale i na dvojitý či dlouhé přidržení. Celkem tedy získáte navíc až další tři akce na jedno hardwarové tlačítko. Nástroj je kompletně zdarma a bez reklam :-)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Ten návrh na přejmenování se na Samsungmanii měl něco do sebe…

  • No momentálne ani nemajú iný nový hardware o ktorom by písali.

  • uni: Chápu, že ti Samsung nevoní, ale nikdo tě přece nenutí ty články číst a už vůbec ne pod nimi diskutovat. Jsem zvědavý, co budeš psát v září, až tady bude každý den článek typu jak fotí nový iPhone, jak je velký nový iPhone, jak se drží nový iPhone, atd… Určitě to nebude nic ve stylu „Ten návrh na přejmenování se na Applemanii měl něco do sebe…“, ale spíše další nesmyslné slintání o tom, jak teď konečně má vše smysl a jak to ostatní dělají špatně.

   • Tak schválně, kolik článku o tlačítku u iPhone 7s vyšlo na podzim?;) A to přesto, že radikálně změnilo princip…. Takže opět vláček „mimoň“?

   • Koukám, že o slově „radikální“ máme oba dost jinou představu. Protože pokud bereš jako radikální změnu u tlačítka to, že bylo upuštěno od mechanického provedení, tak jsi opět dost mimo. Ale to už jsme tam, kde jsme dneska jednou byli. Nebo to bylo včera? Těžko říct, splýváš mi s ostatními divně uvažujícími jedinci z jiných diskusí.

   • Uni:Mimoň to je zase nějaká tvoje novinka? Už to není speciální třída? :-)

   • Vláček mimoň, chudák uni je asi strojvůdce, protože za tu hlášku o rozlišení a kvalitě displeje, která je naprosto epická, si to po právu zaslouží :)

   • shepii (neregistrovaný): Ano, v kontextu produktů Apple to bylo radikální. A i obecně značně radikálnější než funkce nastavení funkce tlačítka ROFL

    xzeit: V rámci zkvalitňování úrovně života trocha individuálního přístupu no, ale divil bych se, kdyby E dnes speciální třída nesešla, pátky mají máte silné:-)

   • uni: Tak v kontextu Apple produktů je radikální změna i jiné vedení plastových předělů antén, ale s pohledu ostatních výrobců (ano, z toho tisíce výrobců) je to jen banalita, o které nemá smysl se ani zmiňovat. Občas to chce vykouknout ze světa Apple do normálního světa, abys měl trochu všeobecnější rozhled a měřítko, co ve světě smartphonů je a co není normální.

   • shepii (neregistrovaný): Koukám že na trati „mimoň“ je volno, tak to frčí co:)

   • uni: Težko posoudit, to musíš ty jako zůčastněný vědět nejlíp. Tak trať máš širokou jen pro sebe, tak se ti asi jede dobře, řekl bych.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).