Galaxy S8: hardwarové tlačítko pro Bixby půjde přemapovat na něco užitečnějšího

Společnost Samsung začne zanedlouho prodávat své vlajkové smartphony Galaxy S8 a S8+. Korejský gigant si na nich dal záležet jak po hardwarové, tak po softwarové stránce. V inovovaném prostředí, které se umí přepnout do počítačového režimu, se nachází virtuální asistent Bixby, který si dokonce vysloužil na levé straně telefonu speciální hardwarové tlačítko.

Bohužel nehovoříte-li anglicky či korejsky, s Bixby se příliš nedomluvíte, tudíž vám toto tlačítko příliš užitku nepřinese. Naštěstí existují různé aplikace umožňující přemapovat funkce hardwarových tlačítek, díky nimž si budete moci vyměnit Bixby za něco užitečnějšího, kupříkladu za konkurenčního Google Assistenta, případně na zástupce nějaké vámi oblíbené aplikace.

Kýženého výsledku lze prokazatelně dosáhnout aplikací All in One Gestures, najdou se ale určitě i jiné. Stejnou cestou bylo možné u loňského Galaxy S7 Active (u nás se neprodával) přemapovat tlačítko, které spouštělo aplikaci Samsung Activity.

All in one Gestures
Cena: zdarma

Aktualizováno 10. dubna

Máme pro vás tip na ještě lepší aplikaci, která se dnes objevila na Google Play. Jmenuje se BxActions a umožní vám přemapovat Bixby tlačítko na levém boku telefonu nejen na klasický stisk, ale i na dvojitý či dlouhé přidržení. Celkem tedy získáte navíc až další tři akce na jedno hardwarové tlačítko. Nástroj je kompletně zdarma a bez reklam :-)

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku