Cena:

Samsung pracuje na samostatné virtuální realitě s extra jemným displejem

Virtuální realita v podání Samsungu zatím potřebuje ke svému chodu některý z posledních vlajkových smartphonů, avšak to se může v budoucnu změnit. Podle nejnovějších reportů korejský gigant pracuje na nové náhlavní soupravě, která bude pracovat zcela samostatně a bude vybavena velmi jemnými AMOLED displeji.

Že Samsung umí jemný displej vyrobit, dokázal letos na několika konferencích, například na SID (Society Information Display) 2017 prezentoval 1,96″ displej se 4K rozlišením, což dává dohromady neuvěřitelnou jemnost 2 250 ppi.Nepřehlédněte

Prototypy displejů od Samsungu: jeden se umí natahovat, druhý má jemnost 2250 ppi

Hranice 2 000 ppi se má dotknout i panel pro připravovanou virtuální realitu, dosud se jí přitom nikdo ani nepřiblížil, konkurenční Oculus Rift nebo HTC Vive (recenze) mají rozlišení 460 ppi. Otázkou ovšem zůstává, jaký hardware bude všemi těmi pixely hýbat. Ten letošní to ale zřejmě ještě nebude.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.