Prototypy displejů od Samsungu: jeden se umí natahovat, druhý má jemnost 2250 ppi

V těchto dnech se v USA koná konference SID (Society Information Display) 2017, která je jak název napovídá věnována displejům. Samsung zde v minulých letech prezentoval ohebné OLED zobrazovače, letos svůj koncept flexibilního displeje posunul ještě o kus dál.

Samsung svůj nový prototyp nazývá Dynamic Stretchable AMOLED display a je možné jej nejen ohýbat a rolovat, ale dokonce lze do něj udělat až půl palce (asi 12,7 mm) hluboký důlek, který se poté dokáže vrátit do původního stavu, aniž by na displeji zanechal trvalé následky. Displej by také mělo jít libovolně natahovat i do stran, díky čemuž by měla najít široké možnosti uplatnění od nositelné elektroniky až po automobily.

Panel představený na konferenci SID měl úhlopříčku 9,1 palce a neznámé rozlišení, nejednalo se však o jediný koncept, který zde Samsung ukázal. K vidění zde byl například malý 1,96″ displej se 4K rozlišením, což dává dohromady neuvěřitelnou jemnost 2 250 ppi. Nechyběl ani stereoskopický 5,09″ OLED displej.

Bohužel všechny ukázané technologie se nacházejí ve stádiu prototypu, a ani sám Samsung neví, zda je v budoucnu nějakým způsobem využije.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku