Domů » Bleskovky » Prototypy displejů od Samsungu: jeden se umí natahovat, druhý má jemnost 2250 ppi

Prototypy displejů od Samsungu: jeden se umí natahovat, druhý má jemnost 2250 ppi

V těchto dnech se v USA koná konference SID (Society Information Display) 2017, která je jak název napovídá věnována displejům. Samsung zde v minulých letech prezentoval ohebné OLED zobrazovače, letos svůj koncept flexibilního displeje posunul ještě o kus dál.

Samsung svůj nový prototyp nazývá Dynamic Stretchable AMOLED display a je možné jej nejen ohýbat a rolovat, ale dokonce lze do něj udělat až půl palce (asi 12,7 mm) hluboký důlek, který se poté dokáže vrátit do původního stavu, aniž by na displeji zanechal trvalé následky. Displej by také mělo jít libovolně natahovat i do stran, díky čemuž by měla najít široké možnosti uplatnění od nositelné elektroniky až po automobily.

Panel představený na konferenci SID měl úhlopříčku 9,1 palce a neznámé rozlišení, nejednalo se však o jediný koncept, který zde Samsung ukázal. K vidění zde byl například malý 1,96″ displej se 4K rozlišením, což dává dohromady neuvěřitelnou jemnost 2 250 ppi. Nechyběl ani stereoskopický 5,09″ OLED displej.

Bohužel všechny ukázané technologie se nacházejí ve stádiu prototypu, a ani sám Samsung neví, zda je v budoucnu nějakým způsobem využije.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Kdyby sel radsi vyvoj hlavne na baterie, nez na nesmyslnou jemnost displeje 2250 ppi pri 1,96″.

  2. Raději by se měli zabývat tím, aby display vydržel běžné používání, u Samsung S7, který nemám ani rok odešel display, kde jsou ty časy, kdy mobil vydržel pět let a více

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).