Domů » Bleskovky » Samsung One UI 2.0: přehled klíčových novinek

Samsung One UI 2.0: přehled klíčových novinek

Samsung právě zahájil veřejný beta test Androidu 10 a prostředí One UI 2.0 na smartphonech řady Galaxy S10. Program byl spuštěn v Německu, USA a Jižní Koreji, přičemž Samsung se největšími novinkami pochlubil na svém blogu. My už One UI 2.0 také testujeme a přidáváme tedy i několik vlastních screenshotů z operačního systému.

Nenechte se rušit

Samsung prostředí upravil tak, aby působilo maximálně přirozeně a nerušilo uživatele v důležitých momentech. Z tohoto důvodu byly některé nabídky zmenšeny – např. vyskakující okno s příchozím hovorem či proužek se změnou hlasitosti.

Vylepšený tmavý mód

Tmavý mód v One UI nebude jen o tmavých nabídkách, ale o celkově příjemné vizuální zkušenosti. Kromě tmavého tématu mají telefony Samsung inteligentně měnit jas obrázků, textů a barev na displeji, což se má pozitivně projevit i na spotřebě energie.

oneui beta 4

Texty na zamykací obrazovce se neschovají

Zamykací obrazovka se naučí měnit barvu textu hodin a oznámení tak, aby informace na zvoleném pozadí nezanikly.

oneui beta 5

Režim pro maximální soustředění

Poslední zmíněnou novinkou je vylepšená funkce Digitální pohoda s širokou škálou nástrojů, mezi které nově patří i speciální režim Soustředění (Focus mode). Ten umožňuje dočasně pozastavit aplikace, a umožnit uživateli být maximálně efektivní.

oneui beta 3

Udržujte svůj telefon maximálně výkonný

Upravena byla i funkce Péče o zařízení, skrze kterou je možné spravovat důležité části telefonu z jednoho místa. Novinkou je např. uchovávání nebo mazání duplicitních fotografií.

oneui beta 6

Beta verzi One UI 2.0 si již nyní mohou nainstalovat vybraní zájemci, neoficiálně dokonce i v České republice a na Slovensku. Jak si update nainstalovat, se dozvíte v našem návodu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. No krásné. Ale vypadá to úplně stejně, jako to, co už tam mám teď. :-)

  • Přesně. Samsung se inspiroval Applem a přináší opravdu „podstatný“ update.

  • Sony je jako Apple, Samsung je jako Apple, Xiaomi vykrádá Apple, LG bylo dvojče Samsungu-áka jako Apple,…. :)

  • uni: A jako co je TCL?

  • Menty: O tom tady asi nikdo nenapsal, že je jako Apple, této cti se mu ještě nedostalo:)

  • uni: Je otázka, zda to, co píše qam, je opravdu něco, co by mělo být ctí :) Mně to tak teda vůbec nepřipadá, spíš je to hanba :)

  • Menty: No dle všeho iOS a OnwUI jsou tak vyspělé, že jen ladí. Jasně, dynamika Androidu to není, který se furt učí UI v naprostých základech, kde jsou jiní už dekádu 😊 Takže asi ano, pocta.

  • uni: To, že jsou někde minimální změny v updatech nemusí nutně znamenat vyspělost, a „že se jen ladí“, ale může to taky znamenat třeba nechopnost a omezenost firmy se někam pohnout :) Tak pozor, abychom si nepletli pojmy s dojmy. I když pravda, u Samsungu, který trhu kraluje, to bude jistě ta první možnost :)

  • Menty: To je samozřejmě pravda. A schválně, co bys přidělil projektu 12 let ve vývoji a projektu 2 roky ve vývoji. Taková jednoduchá spojovačka😉😂

  • Uf uni, uf… 12 let ve vývoji je co? iOS (dříve iPhone OS)? A co iOS7 a kompletní změna GUI, na to jsme zapomněli ty náš věčný BFU? A co iOS 11, také mírná změna GUI s tím tučným napísem nahoře v aplikacích?

  • uni: 12 let vývoje oproti 2 letům vývoje nic neznamená :) Když budu například dva roky tvrdě a denně makat, určitě budu o hodně dál než někdo, kdo se 12 let flákal :) Tudíž co bych přidělil – nebudu přidělovat nic, jelikož jak píšu – roky nic neznamenají :)

   (PS: pokud 12 let vývoje myslíš iOS, tak to bych přiřadil k těm 12 letům flákání. Změny minimální, vzhled v podstatě stále stejný /jak píše qam – občas nějaký veletoč podle konkurenčních trendů/, občas absorbuje nějakou konkurenční myšlenku /dark theme, haptic touch, control center atd/ – nic, co by nějak zásadně poukazovalo na 12 let tvrdého vývoje :D) Ono je vývoj a vývoj no :)

  • _qam_: Dalo se to dát i vylučovací metodou co? 😊

  • Super BFU, v tom případě samsung má za sebou 10 let vývoje, ne 2. Nebo snad budeme lpět na stupiditě, kterou tu zavádiš ty a tvrdit, že s novým jménem přichází jiný produkt? Má snad iPad OS verzi 1?

  • Menty: Hele on ten vyvoj je i jinde nez jen na domovske strance:) Ale tam musim souhlasit, ze je iOS dost stagnujici, na druhou stranu mi to osobne nevadi a na domovske strance fakt nemam potrebu travit kdovikolik casu.

  • Tak vzhledem k tomu, ze iOS je jen chytrejsi kalkulacka a ikonkovna, tak neni co „travit“.

  • Petr: Tak jestli iOS je podle tebe kalkulačka, tak nechci ani hádat co potom je android…

  • Menty: Souhlas, přeci jen je něco jiného dělat OS a dělat apku. Je vývoj a je vývoj no😊

  • Lukassiq71, musím smeknout, tvá podoba s tvým velikým vzorem a učitelem unim je každým dnem víc a víc zarážející.:D To, co tady predvadis poslední dny je řádná komedie, zejmena když uvážíme, že on sve ovcactvi ladil 12 let na smartmanii, tys to zvládnul za mnohem kratší dobu. Ještě jednou veliká gratulace :D

 2. Taky se mi zda…2..nebo..1…system..stejne

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).