Domů » Články » Jak dostat Android 10 na Samsung Galaxy S10 [návod]

Jak dostat Android 10 na Samsung Galaxy S10 [návod]

Tak jsme se dočkali! Samsung před nedávnem vypustil testovací beta verzi Androidu 10 s prostředím One UI 2.0 pro majitele Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+ v Jižní Koreji, dnes se dočkalo i Německo. Česká republika ani Slovensko bohužel nepatří do seznamu zemí, které jsou do beta testu zapojeny), nicméně vzhledem k tomu, že se v Německu prodávají hardwarově shodné modely jako u nás a na Slovensku, můžete si (na vlastní nebezpečí) testovací verzi do svého telefonu nahrát i vy.

 • Aktualizováno 9. prosince – Samsung dnes ráno zahájil aktualizační proces na nejnovější verzi Androidu 10. Stalo se tak s mírným předstihem – původně se spekulovalo o tom, že Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+ u nás aktualizaci obdrží až během ledna.
 • Aktualizováno 28. listopadu – Samsung dnes pro celou modelovou řadu Galaxy S10 v rámci testovacího programu vydal aktualizaci na finální Android 10. Odkazy pro stažení najdete níže. Co se týče budoucích OTA aktualizací z finální verze – pokud bude sestavení (číslo buildu) u nás oficiálně vydané aktualizace stejné jako má dnes vydaná finální verze v Německu (což by na 99 % mělo být), měly by pak další OTA aktualizace fungovat, nicméně garantovat to v tuto chvíli není možné. Moudřejší budeme, jakmile Samsung v ČR update oficiálně uvolní.
 • Aktualizováno 26. listopadu – testovacích beta verzí je letos nezvykle hodně. Samsung právě vydal v pořadí již sedmou betu a šušká se, že by mohla být poslední před vydáním finální verze.
 • Aktualizováno 21. listopadu – netrvalo dlouho a máme tu odkaz pro stažení aktualizace na 6. beta verzi :-)
 • Aktualizováno 18. listopadu – přidány odkazy na beta 4 a beta 5, které vyšly jen tři dny po sobě.
 • Aktualizováno 7. listopadu – přidány odkazy na Emergency update a 3. beta verzi. Aktualizace opět funguje skrze microSD kartu. Třetí beta zatím není dostupná pro Galaxy S10e, ale pouze S10 a S10+.
 • Aktualizováno 25. října – přidán odkaz na 2. betu + doplněn postup aktualizace přes microSD kartu (funkční pouze při updatu z 1. beta verze).
Galaxy S10 Android 10
Samsung Galaxy S10+ s finální verzí Androidu 10 a One UI 2.0

Komunitě na Xda-developers se podařilo získat soubor update.zip, který obsahuje aktualizaci na Android 10 pro Samsung Galaxy S10e, S10 a S10+. Upozorňujeme ale, že se jedná se o testovací beta verzi, která není určená pro každodenní používání, jelikož může obsahovat různé chyby. U testovacích verzí rovněž nefunguje placení skrze technologii Android Pay.

Mějte na paměti, že SMARTmania.cz ani autor návodu nenesou žádnou odpovědnost za případné škody, které mohou na vašem telefonu vzniknout. Vše provádíte zcela na vlastní zodpovědnost. K provedení aktualizace není potřeba root a ani nedojde ani k porušení Knox. Pozor – pokud se rozhodnete z bety vrátit zpět na stabilní Android 9.0, k porušení Knoxu dojde.

Já jsem ji již nahrál na redakční Galaxy S10+ a nyní pro vás mám návod, jak ji do telefonu dostat. Postup je shodný i pro klasický Galaxy S10 a Galaxy S10e, jen je potřeba si stáhnout správný soubor pro vaše zařízení (odkazy najdete níže).

Majitelé Samsungu Galaxy S10e, S10 a S10+ si na vlastní nebezpečí mohou otestovat nejnovější Android 10

Pro optimální běh se doporučuje provést hardwarový reset (obnova továrního nastavení). Před tímto krokem si nezapomeňte zálohovat veškerá data. Update je však možné provést i bez hard resetu. Aktualizace se provádí přes nástroj ADB (SDK Platform Tools).

Pozor – Pokud budete aktualizovat z Androidu 9 Pie na první betu Androidu 10, musíte to provést skrze nástroj ADB (postup naleznete níže). Aktualizace z microSD karty přes Recovery nefunguje – pokus vždy skončí na hlášce „Couldn’t mount /sdcard. Installation aborted.“ Nicméně pokud budete aktualizovat z Beta 1 na Beta 2, zde už postup aktualizace přes Recovery a microSD kartu funkční bude.

Návod, jak do telefonu dostat testovací verzi

Nejprve si stáhněte soubor s aktualizací (.bin). Nezapomeňte si také nabít baterii alespoň na 50 procent. Abyste mohli aktualizovat na Betu 2, je nejprve provést update na Betu 1. Ten lze provést pouze přes ADB. Z Bety 1 na Betu 2 už jde aktualizovat nahráním souboru update.zip na microSD kartu, a stejně tak z Beta 2 na Emergency update a následně Betu 3.

Než si update na Beta 1 (a další verze) stáhne, zkontrolujte si pro jistotu, zda máte číslo sestavení končící verzí ASII/ASIE. Tuto verzi by aktuálně měly mít všechny modely řady Galaxy S10 z oficiální české distribuce. Dále si ověřte, zda máte SCS build „OXM“. To provedete tak, že v telefonní aplikaci vytočíte *#1234# a na třetím řádku s CSC budete mít například G975FOXM3ASIE. Pokud je tomu tak, vše je v pořádku. Při aktualizaci z Beta 1 na vyšší verze už číslo sestavení kontrolovat nemusíte.

Doplněno: Samsung v rámci oficiálních aktualizací Androidu 9 Pie vydal nový update, který sestavení ASII/ASIE mění na ASJG. Pokud toto sestavení máte, aktualizujte nejprve na tuto verzi Beta 3 a pak pokračujte na další beta verze přes odkazy níže (pouze pro Galaxy S10+). Pokud máte Galaxy S10e či klasický Galaxy S10, najdete tuto rozdílovou aktualizaci na Xda-developers.com.

 

Beta 1 (datum vydání 14. října)

Beta 2 (datum vydání 25. října)

 • verze pro Samsung Galaxy S10+G975F_ZSJ8_ZSFG
 • verze pro Samsung Galaxy S10G973F_ZSJ8_ZSJF
 • verze pro Samsung Galaxy S10eG970F_ZSJ8_ZSJF
 • update na 2. betu už lze provést skrze microSD kartu
 • aktualizaci z beta 1 na beta 2 už můžete provést skrze microSD kartu či ADB

Emergency update (datum vydání 29. října)

Beta 3 (datum vydání 7. listopadu)

 • verze pro Samsung Galaxy S10+G975F_ZSJL_ZSK3
 • verze pro Samsung Galaxy S10G973F_ZSJL_ZSK3
 • verze pro Samsung Galaxy S10eG970F_ZSJL_ZSK3
 • aktualizaci z emergency update na beta 3 můžete provést skrze microSD kartu či ADB

Beta 4 (datum vydání 15. listopadu)

 • verze pro Samsung Galaxy S10+G975F_ZSK3_ZSK9
 • verze pro Samsung Galaxy S10G973F_ZSK3_ZSK9
 • verze pro Samsung Galaxy S10eG970F_ZSK3_ZSK9
 • aktualizaci z beta 3 na beta 4 můžete provést skrze microSD kartu či ADB

Beta 5 (datum vydání 18. listopadu)

 • verze pro Samsung Galaxy S10+G975F_ZSK9_ZSKF
 • verze pro Samsung Galaxy S10G973F_ZSK9_ZSKF
 • verze pro Samsung Galaxy S10eG970F_ZSK9_ZSKF
 • aktualizaci z beta 4 na beta 5 můžete provést skrze microSD kartu či ADB

Beta 6 (datum vydání 21. listopadu)

 • verze pro Samsung Galaxy S10+G975F_ZSKF_ZSKJ
 • verze pro Samsung Galaxy S10G973F_ZSKF_ZSKJ
 • verze pro Samsung Galaxy S10eG970F_ZSKF_ZSKJ
 • aktualizaci z beta 5 na beta 6 můžete provést skrze microSD kartu či ADB

Beta 7 (datum vydání 25. listopadu)

 • verze pro Samsung Galaxy S10+G975F_ZSKJ_ZSKL
 • verze pro Samsung Galaxy S10G973F_ZSKJ_ZSKL
 • verze pro Samsung Galaxy S10eG970F_ZSKJ_ZSKL
 • aktualizaci z beta 6 na beta 7 můžete provést skrze microSD kartu či ADB

Finální verze (datum vydání 28. listopadu)

 • verze pro Samsung Galaxy S10+G975F_ZSKL_BSKO
 • verze pro Samsung Galaxy S10G973F_ZSKL_BSKO
 • verze pro Samsung Galaxy S10eG970F_ZSKL_BSKO
 • aktualizaci z beta 7 na finální verzi tradičně provedete skrze microSD kartu či ADB
 • po aktualizaci na finální verzi opět můžete používat placení skrze Android Pay
 • v případě nefunkčnosti odkazů mrkněte do tohoto vlákna na Xda-developers, odkud jsem při tvorbě článku čerpal :-)

Tento krok není povinný, nicméně podle komunity se doporučuje provést: jde o smazání veškerých dat před aktualizací. Z Android Recovery nabídky (jak se do ní dostanete najdete níže) vyberte nejprve Wipe data/factory reset, a pak ještě Wipe cache partition. V Recovery se pohybujete skrze tlačítka pro regulaci hlasitosti, potvrzujete stiskem Power. Pozor ale, pokud jej budete dělat, nezapomeňte si zálohovat veškerá svá data. Já jsem jej při instalaci aktualizace vynechal.

Aktualizace přes nástroj ADB (SDK Platform tools)

1) Stáhněte si SDK Platform Tools pro Windows, macOS či Linux z webu Android.com

2) Po stažení je rozbalte třeba na plochu (vytvoří se vám zde složka /platform-tools)

3) Do této složky přesuňte stažený .bin soubor a přejmenujte jej na update.zip

4) Nyní spusťte příkazový řádek (Windows) nebo Terminal (macOS/Linux) a dostaňte se do složky /platform-tools.

Tip: příkazový řádek ve Windows spustíte tak, že stisknete klávesy Win + R a následně napíšete příkaz „cmd“ (bez uvozovek) a potvrďte klávesou Enter. Na macOS Terminal spustíte stiskem kláves Cmd + mezerník a napsáním Terminal. Opět potvrďte klávesou Enter. Do požadované složky se pak dostanete příkazem „cd /uzivatel/plocha/platform-tools„. Zde si jen správně dosaďte cestu ke složce ve vašem PC.

5) Vypněte telefon a spusťte Recovery mode. To provedete tak, že několik vteřin současně podržíte tlačítka Volume Up + Bixby + Power. Jakmile se telefon zapne, držte tlačítka do té doby, než se objeví obrazovka s Recovery.

6) V Recovery menu vyberte možnost Apply update from ADB.

Galaxy S10 ADB update
Recovery menu a aktualizace přes ADB

7) Nyní připojte telefon k počítači USB kabelem.

8) Do příkazového řádku/terminalu zadejte „./adb devices„. Vyčkejte, než se nastartuje daemon a dojde k inicializaci vašeho smartphonu. Pod unikátním identifikátorem jej pak uvidíte na řádku List of devices attached, stejně jako na screenshotu níže.

adb galaxyS10

9) Následně zadejte příkaz „./adb sideload update.zip“ a vyčkejte, než se celý proces dokončí (zabere to přibližně 10 až 15 minut). Pokud byste měli s aktualizací přes ADB nějaký problém, napište do diskuze a pokusíme se jej společně vyřešit ;-)

Galaxy S10 Android 10 update
Jakmile se celý proces dokončí, telefon se restartuje. Pak můžete odpojit USB kabel a vyčkat na nastartování Androidu 10 :-)

10) Nyní ještě doporučím vymazat Cache Partition (nepovinné). Tímto krokem nepřijdete o žádná svá data. Jde pouze o odstranění souborů spojených s aktualizací systému. Tyto soubory jsou standardně uloženy v adresáři /cache. Cache Partition smažete tak, že opět nabootujete do Recovery menu a z nabídky vyberete Wipe Cache Partition (potvrdíte stiskem klávesy Power).

Aktualizace přes microSD kartu

Jak bylo napsáno výše, aktualizace skrze microSD kartu funguje až z Beta 1 (a vyšších). V případě, že aktualizujete z Androidu 9 Pie na první betu, je nutné provést postup skrze ADB (výše).

Galaxy S10 microSD update Android 10
Aktualizace Samsungu Galaxy S10+ na druhou betu (skrze microSD kartu & Recovery)

1) Jakmile budete mít update.zip stažený (odkazy najdete výše, pokud se soubor jmenuje jinak, například *.bin, přejmenujte jej na update.zip), překopírujte soubor na microSD kartu, kterou vložte do telefonu. Nezapomeňte také provést zálohu veškerých svých dat. Až budete mít hotovo, vypněte telefon. Paměťová karta by měla být naformátována na systém souborů FAT32.

2) Nyní je nutné spustit Recovery mode. To provedete tak, že několik vteřin současně podržíte tlačítka Volume Up + Bixby + Power. Jakmile se telefon zapne, držte tlačítka do té doby, než se objeví obrazovka s Recovery.

3) následně v Recovery vyberte možnost Apply update from SD card. Z nabídky vyberte update.zip a potvrďte.

4) nyní se zhruba 10 až 15 minut bude systém aktualizovat na Android 10. Po dokončení se Galaxy S10/S10+/S10e restartujte a přivítá vás klasická konfigurační nabídka – máte hotovo. V případě, že se z nějakého důvodu aktualizace přerušila, zkuste proces opakovat.

Novinky v One UI 2

One UI 2: Designed for everyday simplicity | Samsung

Videonávod v angličtině

Samsung One UI 2.0: How To Install On S10+ S10 S10e!
INSTAGRAM For Exclusive content [BEHIND the SCENES] New Videos Photos about This Channel instagram.com/sstech0 For any cool ideas or business inquiries: My email adress: arber123.ak@gmail.com #OneUI2.0 #Samsung READ and Download Files: - https://forum.xda-developers.com/s10-plus/how-to/galaxy-s10-sm-g975f-official-oneui2-10-t3980879 Credit: XDA henklbr Music: Vlog No copyright Music NoCopyrightSounds Copyright Free music The UPDATE.ZIP can be installed on devices with the following CSC's: SM-G975F OXM multi CSC ( ACR AFG AFR ATO AUT BGL BNG BRI CAC CAM CAU CHO COO DBT DKR ECT EGY EON EUR ILO INS ITV KSA LAO LUX MID MWD MXO MYM NEE NPL ORX PAK PEO PHE PHN ROM SEB SEE SEK SKZ SLK SMP THL THR TPA TPH TTT TUN TUR XEF XEH XEO XEU XEZ XFE XME XSG XSP XTC XXV ) single : ( BTC BTU CPW DOO EMP GLB GTO LYS MAT MM1 NZC OPS SER SIN SIO SMA STH TEB TEL TMC TNZ VAU VNZ WTL XFA XFV XNZ XSA ) How to install the UPDATE.ZIP to your S10 (by @madvinegar ) 1. Download SDK platform tools from here https://developer.android.com/studio...platform-tools 2. Extract them on your desktop. 3. Inside the extracted folder put the update.zip 4. Inside this folder, holding left shift, right click the mouse and select "open command prompt here". The command prompt will open. 5. Shutdown the phone. 6. Holding power+bixby+volume up buttons, enter into recovery mode. 7. Select "update via ADB". (you scroll down using the volume buttons and select using the power button). 8. Connect the phone to the PC using original samsung USB cable. 9. In the command prompt run the following command: ./adb devices 10. Wait to see that the daemon has started and that your device is found. 11. If you device is found, run the following command: ./adb sideload update.zip The update process will start. You will see a percentage counting. First it will verify, then patch etc. Do not move the cable, disconnect the phone or power off the PC. Once the process is completed (it takes some time) the phone will boot itself, update the apps and log into your home screen. This will not trip KNOX if done by the method i told NOTE: THESE UPDATE.ZIP's ARE ONLY FOR DEVICES WITH MULTI-CSC OXM!!! You can check this, to type in your dialer *#1234#, and check if OXM is in the CSC-build... how to install one ui 2.0 how to install one ui 2.0 beta android 10 samsung galaxy s10 how to get one ui 2.0 beta install android 10 on s10 plus samsung one ui 2.0 features samsung one ui 2.0 update samsung one ui 2.0 beta samsung one ui 2.0 download samsung one ui 2.0 gestures samsung one ui 2.0 android 10 android 10 samsung galaxy s10 one ui 2.0 first look one ui 2.0 for s10 how to get one ui 2.0 one ui 2.0 one ui 2.0 animation sstech one ui s10 one ui 2.0 s10 plus one ui android one ui one ui 2.0 beta 1 pixel 4 samsung one ui 2.0 galaxy s10">

Informace: vzhledem k tomu, že Česká republika ani Slovensko nejsou zařazeny do testovacího beta programu pro Android 10, bude v případě vydání další beta verze nutné celý postup aktualizace zopakovat přes ADB nebo microSD kartu, přes OTA to nepůjde. Přehled nejvýraznějších novinek v One UI 2.0 najdete v tomto článku.

Samsung Galaxy S10e, S10 a S10+

Screenshoty z One UI 2.0 na Androidu 10.0

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

76 komentářů

 1. Skvěle a podrobně sepsáno. Udělal jsem update přes adb, musel jsem teda povolit výjimku ve firewallu, ale už se mi to flashuje! :-)

 2. tak moje s10e je ve vegetativním stavu…nejde ani vyvolat download mode nebo stock recovery. Nic… asi při updatu vadil odemčený bootloader a root, byť jsem dal tedy před update ještě v recovery tovární data. Update začal probíhat dobře, ale cca při 70% aborted Error7. Telefon ještě naběhl v původní verzi systému, ale při dalším restartu už nenaběhl a mám nemilou hlášku „official released binaries are allowed to be flashed“.

  • ouu, to je nemilé, ale skutečně mohl vadit ten odemčený BL, nicméně nemělo by to být neřešitelné. Na Xda už se to probíralo celkem dost lidí třeba u Galaxy Note 9 [odkaz]

  • Dan za zbytecne rootovani a odemykani bootloaderu, jak v „devadesatkach“.

   • Root má pro mě opodstatnění i dnes. Jsem rád, že taková možnost je. Do banky přes telefon ale nechodím, naštěstí nemám tu potřebu.

   • Luky, a jak platíš dluhy, když nemáš přístup k bance?

   • UNI:
    Asi funguje taky tím retrostylem jak já, že do banky leze přes prohlížeč na PC nebo dokonce, že jde provést platbu OSOBNĚ na pobočce 😮 😂 Varianta 2 je vyloženě ultra-retro, to uznávám 😂

   • Přes mobil řeším snad všechno. Mám jej vždy po ruce a můžu se na něj spolehnout. Pár lidí, co banku přes mobil neřeší ale taky znám.

 3. Kdysi jsem se v tom hrabal na Symbianu, dneska bych už nějaké hlubší zásahy neřešil. Raději bezpečnost a u Androidu také menší omezenost. Precejen bankovní aplikace, Google Pay atd…

  • Dnes je rootovani nebo odemykani bootloaderu absolutni nesmysl a navic ty lidi pak poprskavaji a divi se, ze jim korektne nefunguje telefon nebo z neho maji cihlu.

 4. Z článku jsem odstranil postup pro aktualizaci skrze microSD kartu. Loni u Galaxy Note 9 fungoval, ale co mám feedback od uživatelů a komunity na Xda-developers, tak letos je u Galaxy S10 jedinou možností update přes ADB.

 5. tak dnes už mi download mod funguje(nevím proč včera nešel), tudíž jsem znovu přes ODIN flachnul aktuální ROM, zamknul BL a zkusil znovu update. po cca 15 min se telefon při cca 95% restartoval, v PC příkazovém řádku vyskočila hláška Total xfer: 2.00x. Každopádně v telefonu ještě proběhla optimalizace a S10e, řádně zahřátá, hlási Android 10. Díky za návod, vše je funkční. Uvidím jak dlouho mě beta bude bavit. Asi zkusím root, co to udělá. ;-)

  Mimochodem co Xzeitové, Rezkové apod., taky už máte nainstalováno? Nebo jste přišli jen zaplevelit dizkuzi?

  • Jak mám zadat příkaz v cmd?? Pořád se mi nedaří program spustit mám ho na desktopu..a porad mi to pise ze program nelze spustit

   • musiš najet do složky, kde máš SDK tool rozbalený. pokud jej máš například v „C:\xyxy\platform-tools“ , tak musíš dát „cd C:\xyxy\platform-tools “ pokud na jsi na jiném disku, tak nejdřív „c:“ a pak „cd C:\xyxy\platform-tools „. pak už příkazy podle návodu fungují. Tu cestu si zkopíruj z windowsackého průzkumníka, to nemusíš přepisovat. Tedy jestli jsem správně pochopil dotaz.

 6. Je to na prd.. plno veci nefunguje – placeni mobilem napr. Da se nejak vratit na predchozi verzi mimo beta???

  • už jsem zpátky na 9ce. Přes ODIN. Ovládání gesty na 10 je super a těžko se s ním na nějaký čas loučím.

  • Vojtech: to, že nefunguje placení přes Android Pay je uvedené v úvodu článku – kvůli bezpečnosti to nefunguje na žádné z betaverzí.

   luky: Nedojde náhodou návratem zpět na Android 9.0 k porušení Knox? (a tím pádem i ztrátě záruky).

   • Ahoj Jiří, asi dojde, ale já Knox neřeším. Jak jsem psal. Já jedu na rootech a jiných experimentech, takže Knox mám stejně nefunkční. Nevím tedy, jestli kdyz zamknu BL a přes Odin dám oficiální ROM, jestli se Knox obnoví…., to nemám vyzkoušeno.

   • ze zvědavosti jsem zkusil flashnout čistou ROM a zamknout BL a telefon pořád ví, že byla v minulosti instalovaná upravená ROM a nefunguje například Samsung pass. Takže pokud jde obnovit KNOX, tak rozhodně ne tak jednoduše. (někdy po tom zkusím zapátrat, ale v úšpěch moc nevěřím) Tak snad tyhle „hrátky“ zkouší uživatelé, kteří KNOX apod. věci stejně jako já neřeší. Jen teď nedokážu s jistotou odpovědět, jestli bych o KNOX přišel i díky downgrade z bety10 na 9ku.

   • Jednou poruseny Knox uz nelze nikdy obnovit. Je to trvale.

 7. Článek jsem aktualizoval o odkazy na 2. betu + přidal návod na update z beta 1 na beta 2 skrze microSD kartu :-)

 8. Na xda píší uživatele z vlastní zkušenosti, že downgrade přes Odin na oficiální Rom 9 proběhl bez porušení Knox.

 9. Víte? Má nékdo zkušenost?

  [odkaz]

  • potvrzuji, zrovna se mi to přihodilo. Zadejte pin a telefon správný pin nepřijal. Oprus. cca 3 dny bez potíží.

   • Mate si kupovat poradne iphony, ne nejake nahrazky :D

   • Kdybych chtěl nudný život s iPhonem, kde vše funguje jak má, každý kus je stejný, nic nepřekvapí, tak si ho koupím. Já mám rád překvapení a pestrost.

   • Moment, tak máš to rád nebo je to opruz? 🤣

   • to jsem si naběhl :) ze začátku mě to krapet zaskočilo, uznávám, protože jsem neměl úplně uktuální zálohy, přišlo to nečekaně(moje chyba, T3ermix na to upozorňoval). Jinak na XDA je nouzový update, který snad řeší tuto chybu. Když jsem si takhle hrál s Pixelem, tak bylo dost na houby věčné kopírování obsáhlých dat. S kartou je to sranda. Jen by to chtělo lepší programy na zálohování(bez nutnosti rootu, které by řešily spolehlivě nejen .apk, ale i data. (mám sice plný TitaniumBackup, ale to tady na těch betách nejde použít)

 10. Ahoj. Je stale stejny postup i na novy fw ASJA? Diky:)

  • Pokud vím, ASJA není žádné označení beta updatu pro řadu S10. Všechny potřebné odkazy pro aktualizaci až na současnou betu 3 jsou uvedeny v článku :)

   • Omlouvám se,myslel jsem ASJG,což je označení posledního ofiko updatu.Můj dotaz právě zní,jestli i pokud už nemám ASIE,je postup updatu na Betu od začátku stejný.Díky

 11. Přidány odkazy na Emergency update a Beta 3 👍

 12. Kolik bylo loni Beta verzí pro S9?

 13. Mohol by si urobit prosim aj takyto clanok na Samsung Note 10 a Note 10 plus? Alebo aspon odkazy na beta verzie ? Uz je druha. . . a nenasiel som zatial.Diky

 14. beta 5 (hodně rychle po čtyřce)

 15. Hezký návod. A, prosím vás, co dělá a na co čeká Samsung? Já mám na telefonu oficiálně A10 od stejného dne, kdy byl slavnostně uvolněn a vydán pro Pixely. Holt je podpora a podpora od jednotlivých výrobců. A tady se musím zeptat: A to se ten Samsung, mobilní jednička, nestydí?

 16. Mám ještě jeden jednodušší návod – počkat, až mi smartphone nabídne aktualizaci.

 17. Přidány odkazy na 6. beta verzi pro S10+, S10 a S10e 😉

  • Se s nimi roztrhl pytel.

  • hmmm. Já skončil s S10e na beta 2 ZSJF/ZSJF/ZSJD. Beta 2 emery mi hlásí chybu, Beta 3 to samé, dál jsem nezkoušel…

   • divné, já tu krabičku trápím dost, a přesto vše funguje dle návodu. Zásadní je mít výchozí ROM dle návodu, zamčený BL, jistější je asi začít updaty z továrního nastavení (při prvním updatu o data přijdeš asi stejně, takže mít zálohu) BETA 1 z PC, dále BETA 2 z karty, emergency update z karty, BETA 3 z karty a stále stejně, po každém update dám ještě wipe cache a updaty jedou bez ztráty dat.

   • Termix: jakou chybu vám to hází? Aktualizoval jsem několik telefonů (i S10e) a nikdy nebyl žádný problém 👍

   • Mám ten samý problém a je zřejmě způsobený tím, že emergency update navazující na Betu 2 má ve verzi pro S10e poškozenou integritu dat (CRC). U verzí pro S10 a S10+ tato chyba není. Přišel jsem na to jednoduše tak, že jsem změnil příponu na „zip“ a zkusil ty soubory rozbalit. Verze S10 a S10+ vyexportovat jdou, S10e ne. Bylo by možné to prověřit a případně poskytnout nepoškozenou verzi aktualizačního souboru? Jsem zaseklý na Betě 2 už měsíc…

   • To bude asi i moje situace….

   • E:failed to verify whole-file signature
    Update package verification took 2.8 s (result 1)
    E:Signature verification failed
    E:error: 21

 18. Já bych byl s těmi „betami“ opatrný. Nějak se mi povedlo dostat do OP 3t betu Android 8 (jsem přesvědčený, že asi přes OTA) a update na Android 9 stabilní stock OTA verzi pak šel z „bety“ jen čistou instalací … ;)

  • Tohle u Samsungu nehrozí, už loni u bety Androidu 9 pro Galaxy Note 9 byl postup stejný, postupně se takhle „skákalo“ z jedné bety na druhou, o žádná data se nepřišlo (ani nebyl potřeba hard reset)… a pak se jen udělal upgrade na finální verzi :)

 19. Stable Galaxy S10 Android 10 update released in Germany! [odkaz]

  • Přesně tak! :-) Návod už jsem aktualizoval o poslední aktualizační balíček ;-) naflashováno do Galaxy S10+ a vše šlape jako po másle.

   • Tak zase za rok u 11ky. Díky za průvodce.

   • Když jsem s s10e zůstal viset na beta 2, můžu tam poslat tu Germanskou 10? Se pro jistotu ptám…

   • Předpokládám, že ne, protože ta finální verze Androidu pro beta testery navazuje na betu 7 (taky má jen něco přes 100 mega na velikosti..). A je otázka, jestli nám to pak s betou 2 vůbec nabidne finální Android 10 přes OTA. Zkoušel jsem to emergency update (bez kterého se na betu 3 a dál nedostanu) stáhnout i z jiných serverů a chybu integrity to hlásí také. Jak jsem už psal, u verzí pro S10 a S10+ jsou ty soubory v pořádku. Je docela divný, že jsme na to přišli u S10e jen my…

   • Já si myslím že problém by s tím být snad neměl ne, když je to Full Flash kompletní firmware. Akorát pak musím přeflashovat na verzi pro Českou republiku pokud budu chtít OTA. Jde mi spíše o KNOX.

   • Tak jsem tam nacpal Germán 10 a je to OK. Včetně KNOXu.

   • Zde odkazovaný aktualizační balíček pro S10e „Emergency update“ je poškozený a žádný telefon S10e s ním nejde zaktualizovat!!! Na internetu je dostupná opravená verze. S ní lze pak teď už snadno, aktualizací přes SD kartu, přeskákat na finální desítku. Odkaz: [odkaz]

   • Nešel by nahodit link na kompletní final verzi?
    Nechce se mi to flashovat postupně od Bety 1.
    (S10e)

   • Je ke stažení na Sammobile.com
    [odkaz]

   • lukki: tak tak, zase za rok :-) u S11tky.
    imh: díky za doplnění, S10e bohužel nemám, tak jsem neměl možnost otestovat, nicméně do článku jsem přidal i váš mirror ;-)

 20. Tak už je venku finální verze pro ČR, update Samsung uvolnil dnes dopoledne [odkaz]

 21. Lukáš Jurenka

  Final nefinal, Google Pay mi s tím stejně nejede :-/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).