Domů » Články » Samsung odhalil hodinky Gear Sport a vylepšená sluchátka Icon X. Známe ceny

Samsung odhalil hodinky Gear Sport a vylepšená sluchátka Icon X. Známe ceny

Samsung se na letošní ročník veletrhu IFA v Berlíně vyzbrojil triem nových produktů, se kterými cílí především na sportovně založené uživatele. Starší spekulace naznačovaly, že by jihokorejský gigant do Berlína mohl přivézt i Galaxy Note8 (první dojmy), ale ten měl nakonec premiéru už 23. srpna.

Trio nových položek pro sportovce tvoří chytré hodinky Gear Sport s integrovanou GPS, chytrý fitness náramek Gear Fit2, který už si také odbyl premiéru o něco dříve, a pak také nová generace bezdrátových sluchátek Gear Icon X, která postrádají jakékoliv kabely.

Samsung Gear Sport: chytré hodinky pro sportovce

Gear Sport jsou chytré hodinky s kruhovým ciferníkem, který tvoří 1,2″ Super AMOLED displej s rozlišením 360 x 360 px. Operační systém Tizen obsahuje celou plejádu funkcí, které ocení především sportovci. Nechybí celá řada předdefinovaných sportovních režimů, automatické monitorování aktivity či doporučování výživového režimu a fyzické aktivity.

Hodinky se rovněž pyšní voděodolným tělem (odolat mají tlaku až do 5 atmosfér) a rovněž splňují vojenský standard MIL-STD-810G. Hnacím motorem se stal blíže nespecifikovaný dual-core procesor s taktem 1 GHz, kterému dělá společnost 768 MB RAM. Hmotnost hodinek je 50 gramů (bez náramku), rozměry jsou 42.9 x 44,6 x 11,6 mm.

Interní paměť má velikost 4 GB a ve výbavě dále nechybí Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 b/g/n, NFC a dokonce i vestavěná GPS. Vestavěný akumulátor disponuje kapacitou 300 mAh a v tuto chvíli čekáme na upřesnění informace ohledně celkové výdrže, dobíjení probíhá bezdrátově skrze speciální dok, který najdete v balení. Výbavu uzavírá akcelerometr, gyroskop, barometr, čidlo tepové frekvence a senzor okolního osvětlení.

Kromě telefonů se systémem Android (od verze 4.3 v případě Samsungů, či verze 4.4 v případě dalších značek), hodinky podporují také iPhony s iOS 9.0 a vyšším. Gear Sport budou k dispozici v černé a modré barvě.

Gear IconX: druhá generace s řadou vylepšení

Další generace kompaktních bezdrátových sluchátek Gear IconX přichází s inovovaným designem a o něco menšími rozměry & hmotností, a případné zájemce potěší také prodlouženou dobou výdrže. Právě ta byla první generace vytýkána (recenze), jelikož sluchátka při přehrávání hudby z interní paměti vydržela okolo 3,5 hodiny.

U letošní edice se výdrž při přehrávání z vnitřního úložiště zvýšila na dvojnásobnou hodnotu, tedy až 7 hodin. V případě, že budete skladby streamovat z telefonu přes Bluetooth, uvádí výrobce výdrž okolo 5 hodin.

Kapacita baterie v každém sluchátku je 82 mAh, další akumulátor najdete v přenosném nabíjecím pouzdru (340 mAh, USB-C konektor), které poskytuje energii na jedno další nabití; to probíhá skrze vestavěné piny. Skladby je možné nahrávat do 4GB interní paměti a komunikaci s telefonem zajišťuje Bluetooth ve verzi 4.2. Na českém trhu budou Gear IconX dostupná v černé, šedé a růžové variantě.

Dostupnost a cena

Sportovní náramek Gear Fit2 Pro bude v ČR dostupný v druhé polovině září za doporučenou cenu 5 990 Kč. V listopadu pak budou k dispozici chytré hodinky Gear Sport za 8 990 Kč; pokud vám padla do oka nová generace bezdrátových sluchátek, připravte se na slušný průvan v peněžence – Gear IconX 2. generace přijdou na trh v listopadu za 5 990 Kč.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. Divný design hodinek Samsung Gear Sport, takový nehezký, ještě že mám svoje gear S3 Frontier :-)

  2. To s tebou souhlasím, jsou pěkně ošklivý ještě ke všemu takový dětský motiv. Čekal jsem nástupce modelu Gear S3.

  3. Mně se nejvíc líbí ten fitness náramek, už aby byl v prodeji. Bude taky fungovat s iPhonem? :) asi nahradím svoje Apple Watch 1. generace.

  4. No, koukam ze investovat do Garmin Tactix Bravo se vyplatilo. Tohle neni nic pro me.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).