Domů » Bleskovky » Samsung Gear Fit2 Pro oficiálně: náramek na běhání i plavání

Samsung Gear Fit2 Pro oficiálně: náramek na běhání i plavání

Společnost Samsung dnes představila svůj nový vlajkový smartphone Galaxy Note8 (první dojmy) a společně s ním také odhalila světu nový náramek Gear Fit2 Pro. Ten kráčí ve šlépějích svého předchůdce, jedná se o chytré příslušenství, které dokáže být prodlouženou rukou vašeho smartphonu.

Gear Fit2 Pro disponuje zahnutým Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,5″ a rozlišením 216 × 432 pixelů. Na tomto zobrazovači běží prostředí operačního systému Tizen OS, který se stará o všechny chytré funkce – ukazuje příchozí / zmeškané události ze smartphonu, monitoruje uživatelovy sportovní aktivity / spánek, a také poskytuje přehled o jeho zdraví.

K tomu slouží vestavěný snímače jako akcelerometr, senzor srdečního tepu, barometr a nechybí ani GPS a Glonass. Náramek sám dokáže rozpoznat, jakou aktivitu právě provozujete.

Novinka nabízí prostor 4 GB pro ukládání dat, např. hudby pro offline poslech při běhu. Se sluchátky se umí spojit bezdrátově skrze Bluetooth 4.2, nechybí ani podpora Wi-Fi. Akumulátor s kapacitou 200 mAh má zajistit výdrž 3 – 4 dny, při používání GPS se výdrž zkrátí na 9 hodin. Náramek váží 34 gramů a disponuje voděodolností do 5 ATM.

Gear Fit2 Pro bude nabízen v černé a černo-červené barvě, jeho cena je stanovena na 199 USD (asi 4 400 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Neni to náhodou Gear Fit 2 Pro?

  2. ViditelnyPavel

    Dobrý den, bude náramek spolupracovat s aplikací Runtastic?

  3. skoda toho Bluetooth, bejt tam 5.ka tak ho hned beru.. Dneska kupovat náramek se starým B.4.2 je jak koupit telefon bez LTE..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).