Domů » Bleskovky » Samsung má příští rok představit telefon se selfie kamerou pod displejem

Samsung má příští rok představit telefon se selfie kamerou pod displejem

Jihokorejský Samsung již nějakou dobu pracuje na technologii, díky níž bude možné umístit selfie kamerku pod displej telefonu. Podle nejnovějších informací bychom na výsledek jeho snažení nemuseli čekat příliš dlouho. Již tento měsíc by totiž měla odstartovat masová výroba prvních jednotek.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Note 10+ a výřez pro selfie kameru.

Pokud vše půjde podle plánu, jihokorejský výrobce by rád vyrobil 30 000 jednotek za měsíc. Ty by se měly objevit v telefonu, který vstoupí na trh už v příštím roce. Z počtu jednotek lze snadno odvodit, že oním zařízením ke zklamání mnoha fanoušků nebude vlajkový model Galaxy S11 ani následovník ohebného Foldu.

foto pod displejem


Komplikovaný vývoj

Samsungu se totiž dosud nepodařilo vyřešit některé technologické překážky související například s průhledností displeje. Používaný OLED panel je sice transparentní, i přesto však snižuje kvalitu pořízených snímků, což se jihokorejských technologický gigant snaží v současné době vyřešit. Displej musí být v první řadě co nejprůhlednější a zároveň by jej měl doprovodit speciální software, který s pomocí algoritmů snížení kvality minimalizuje.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123

Takže Oppo zase bude první a lepší 😁

Dealler
Uživatel
Dealler

Jasně, určitě bude tenhle čínskej šunt lepší.

Peťa
Anonym
Peťa

Oppo první bude, lepší určitě ne. A co jako? Čemu to vadí? Máš snad Oppo? Jsi příznivec Čínské lidové republiky? Nebo ses vsadil s kámošem ze základky, který telefon bude mít dříve selfie kameru pod displejem? 🤔

tora85
Anonym
tora85

Péťa lol. Nadávat někomu do příznivce ČLR, zatímco mít doma asi tak 90% věcí vyrobených právě v ČLR,je buď projev Kruger Dunningova syndromu,anebo typického českého patolízalského prizdisráčství. Sice jsou ty čínské „šunty“ na předních příčkách v prodejnosti,a když připustíme českou logiku že Škoda je české auto,pak takový iphone je čínský produkt…a to něco vypovídá. No. Neni nic jednoduššího abys založil vlastni podnik, začat vyrábět vlastní smartphony a pořádně to těm Číňanům natřít.

JP23
Uživatel
JP23

A bude do toho telefonu moct vlézt taky každý komu se dostane do ruky?

Martin123
Uživatel
Martin123

Tvl jak někdo může být tak tupý to nechápu :D by mě zajímalo jak ty můžeš žít s takovou tupostí.

Peťa
Anonym
Peťa

Ty na tom nebudeš mnoho lépe, když čtu ten tvůj infantilní, první příspěvek.. Něco jako ve školce. Heheee ten můůůj je lepší než teeen tvůůůúj hehe 😝. Boha jeho!

Martin123
Uživatel
Martin123

Víc inteligentní komentář prosím nejde tomu moc rozumět.

Martin123
Uživatel
Martin123

PS není to Apple 🤣 když máš rád popichování.

xzeit
Uživatel
xzeit

Určitě ne, pokud nepoužije nějaké neoriginální příslušenství…
Tvoje tupost je fakt neskutečná.

...
Anonym
...

Tak tady jde hlavně o bezpečnost a ta je ta tam, pokud jde čtečka takovým jednoduchým způsobem ošálit a řeči o tom, že si k tomu někdo kupuje neoriginální příslušenství nikoho nezajímá.

Petr
Anonym
Petr

Tady jde pouze o to, že když tam dáte nekvalitní silikonový kryt na displej a potom si naskenujete otisk pro ověřování, tak se naskenuje samozřejmě otisk toho krytu. A kdokoliv se zkusí přihlásit, tak to samozřejmě vyhodnotí s tím krytem jako validní pokus. Je potřeba se naučit číst a ověřovat si informace…