Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Fold 2 bude mít lepší ochranu displeje. Kdy se dočkáme představení?

Samsung Galaxy Fold 2 bude mít lepší ochranu displeje. Kdy se dočkáme představení?

Přestože se premiéra ohebného smartphonu Samsung Galaxy Fold odehrála už letos v únoru, prodávat se začal teprve nedávno, a to pouze na vybraných trzích. I když nelze očekávat masové prodeje, korejský gigant hodlá technologii ohebných displejů dále vylepšovat a nasazovat do dalších zařízení.

galaxy fold
Ilustrační obrázek

Podle korejských zdrojů má nástupce Galaxy Fold dorazit v dubnu příštího roku, zhruba měsíc po zahájení prodejů vlajkové řady Galaxy S11. Ohebný displej chystané novinky bude mít údajně úhlopříčku 6,7 nebo 8,1″, v Samsungu se prý zatím ještě rozhodují. Pokud padne volba na druhou možnost, může být Galaxy Fold 2 fyzicky větší než první generace.

Příští Fold má dostat ohebný displej krytý sklem

Největší slabinou prvního Foldu je křehkost ohebného displeje, který je chráněn pouze měkkou vrstvou z plastu, podle serveru ET News chce ale Samsung v této oblasti učinit velký pokrok a příští ohebný telefon vybavit ultratenkým sklem (UTG).

glass

Sklo má být tlusté pouze 0,1 mm, tedy jen o něco málo více než lidský vlas. Tento materiál by měl nabídnout výrazně vyšší odolnost vůči poškrábání, avšak zase bude křehčí vůči nárazům. Je také vysoce pravděpodobné, že sklo nebude možné ohnout jako papír, ale bude vyžadovat větší rádius ohnutí. Podle zasvěcených zdrojů hodlá Samsung použít sklo od SCHOTT AG využívající výrobní proces DOWOO INSYS, který má být údajně 4-5 let před veškerou konkurencí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na