Domů » Bleskovky » Samsung má nového zákazníka, jeho displeje využije Xiaomi

Samsung má nového zákazníka, jeho displeje využije Xiaomi

Ve válce displejů jsou dva nesmiřitelní hráči na trhu – Samsung a LG. Prvnímu jmenovanému se povedlo v tomto souboji zase o něco poodskočit svému konkurentu z Korejského poloostrova. Samsung se dohodl s čínským Xiaomi na dodávce pevných, 6″ AMOLED displejů. Samsung dodá první milion displejů tento prosinec, dalších 2,2 milionů přijde v lednu.

Objednávka Xiaomi u Samsungu nebyla první volbou. Čínský mobilní gigant si objednal ohebné, 5,5″ OLED displeje u konkurenta LG, avšak firma začala s produkcí displejů o tři měsíce později, než se čekalo. Samsung tak konkurentovi vypálil rybník, což mu jistě hraje do karet vzhledem k tomu, že Apple uvažuje o přechodu z AMOLED displejů na displeje OLED.

Xiaomi se daří. Čínský gigant za sebou má nejlepší čtvrtletí

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Ohebné displeje? To už je v produkci? A neměl k tomu příp. nejblíže LG se svým OLED (Flex)? To je mi nějaké podivné…:)

  2. Cetl jsem zdroj a bylo to spise mysleno tak, ze Apple chce prejit z LCD kompletne na OLED, AMOLED je pak „poddruh“ a Apple ho jeste prozatim nepouzil…

    „This means that Apple will transition its entire phone lineup from LCD to OLED next year.“

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).