Domů » Bleskovky » Samsung má nového zákazníka, jeho displeje využije Xiaomi

Samsung má nového zákazníka, jeho displeje využije Xiaomi

Ve válce displejů jsou dva nesmiřitelní hráči na trhu – Samsung a LG. Prvnímu jmenovanému se povedlo v tomto souboji zase o něco poodskočit svému konkurentu z Korejského poloostrova. Samsung se dohodl s čínským Xiaomi na dodávce pevných, 6″ AMOLED displejů. Samsung dodá první milion displejů tento prosinec, dalších 2,2 milionů přijde v lednu.

Objednávka Xiaomi u Samsungu nebyla první volbou. Čínský mobilní gigant si objednal ohebné, 5,5″ OLED displeje u konkurenta LG, avšak firma začala s produkcí displejů o tři měsíce později, než se čekalo. Samsung tak konkurentovi vypálil rybník, což mu jistě hraje do karet vzhledem k tomu, že Apple uvažuje o přechodu z AMOLED displejů na displeje OLED.

Xiaomi se daří. Čínský gigant za sebou má nejlepší čtvrtletí

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentáře

  1. Ohebné displeje? To už je v produkci? A neměl k tomu příp. nejblíže LG se svým OLED (Flex)? To je mi nějaké podivné…:)

  2. b-i-k-e-r (neregistrovaný)

    Cetl jsem zdroj a bylo to spise mysleno tak, ze Apple chce prejit z LCD kompletne na OLED, AMOLED je pak „poddruh“ a Apple ho jeste prozatim nepouzil…

    „This means that Apple will transition its entire phone lineup from LCD to OLED next year.“

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *