Xiaomi se daří. Čínský gigant za sebou má nejlepší čtvrtletí

Podle nedávných zpráv z Tchaj-wanu se Xiami podařilo ve druhém kvartále letošního roku prodat více než 23 milionů smartphonů.  To znamená, že v období od března do června firma prodala o 70 % více smartphonů, než v prvním čtvrtletí letošního roku.  Xiaomi by podle slov Lei Juna, CEO společnosti, mohlo dosáhnout cíle ve výši tržeb 100 miliard Yuanů (cca 14,7 miliard USD) do konce letošního roku.

Xiaomi se chystá otevřít další ze svých poboček v Číně, kde prodává největší množství svých produktů a je logické, že se nejvíce zaměřuje na domácí trh. Online prodeje na internetových stránkách, jako například JD.com nebo Tmall či Sunning, také přispěly k tomuto úspěchu.

Pro Xiaomi, které se v následujících letech bude snažit expandovat do dalších států, je v dnešních dnech velmi důležitým trhem Indie. V Indii zaznamenalo Xiaomi velký nárůst příjmů, které vzrostly o 328 % oproti minulému roku. I v Indii firma plánuje zvětšit počet svých poboček a růst tedy ještě nemusí být konečný.

S tímto růstem se pojí možnost rozšířit své oficiální působení i do jiných států, které leží mimo asijský kontinent. Jedním z hlavních trhů, kde by se podle spekulací mělo Xiaomi snažit uspět, jsou Spojené státy. O této možnosti rozšíření působnosti se hovoří již delší dobu, avšak Xiaomi tuto možnost nikdy oficiálně nepotvrdilo.

Xiaomi míří do ČR i na Slovensko

Xiaomi zřejmě nespěchá s oficiálním zastoupením na jiných kontinentech a zatím si chce vybudovat pevnou a stabilní pozici v Asii. To se daří velmi dobře a Xiaomi se podle posledních zpráv bude v nejbližší době snažit expandovat do Indonésie, Ruska a Ukrajiny, jako součást plánu růstu na asijském kontinentu a nejbližšího okolí.Nepřehlédněte

Xiaomi oficiálně míří na český a slovenský trh!

Co je ale velmi důležité a ukazuje sílu této čínské firmy, jsou patenty, kterých za rok 2016 bylo téměř 3 tisíce. Tato společnost se tedy rozvíjí a snaží se přicházet s novými technologiemi a inovacemi, které jsou pro konečného zákazníka lákavé a ukazují schopnost firmy nekopírovat, ale vyvíjet své vlastní technologie.

Uvidíme, jak se bude Xiaomi dařit a jaké výsledky přinese další období letošního roku. Před několika dny se objevila oficiální zpráva o tom, že se oficiálního zastoupení značky dočkáme také v České republice (i na Slovensku), a podle našich informací je vstup doslova na spadnutí.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Kapitoly článku