Domů » Bleskovky » Xiaomi oficiálně míří na český a slovenský trh!

Xiaomi oficiálně míří na český a slovenský trh!

Neuvěřitelné se brzy stane skutečností – čínská společnost Xiaomi oficiálně expanduje do Evropy a Česká republika nezůstane stranou. O rozšiřování pole působnosti hovořil včera sám vysoký manažer Xiaomi Liu Yi v rozhovoru pro německý web Handelsblatt.

Čínská společnost chce v Evropě prodávat velkou část svého portfolia, tedy smartphony, powerbanky, reproduktory apod. V příštích třech letech chce Xiaomi otevřít v Evropě 2 000 nových prodejen, přičemž z poloviny je bude sdílet se zahraničními partnery. Tím největším bude zřejmě společnost Nokia, s níž Xiaomi v minulém týdnu uzavřelo multilicenční patentovou dohodu, což údajně expanzi výrazně napomohlo, neboť již nemusí mít strach z patentových soudních sporů.

Nokia chystá tři nové modely. Některé možná budou pohánět čipy od Xiaomi

Vstup Xiaomi na Evropský trh bude v počátku opatrný a dočká se pouze „východní Evropa“, konkrétně Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Ukrajina, Bělorusko, Rusko, Maďarsko, Česká republika, Slovensko a Řecko. Jelikož je však expanze vázaná na partnery na jednotlivých trzích, bude expanze probíhat postupně a zatím není vytvořen žádný časový plán.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. marastudna 50

  Velmi dobře-nebot se konečně všichni budou moci na vlastní oči přesvědčit o kvalitě výrobků této firmy a přesvědčit se o kvalitě-nejen smartphony,ale i ostaní produkty.Už otevření showroomu v Praze 6 Pláničkově ulici dalo věštit-že toto je jen začátek-no a je to tady.Těšímse,až se do prodejny Xiaomi-třeba v Praze?půjdu mrknout

 2. Tak doufám že i Vlajkové lodě od nich bude mít LTE 800.

 3. Přesně, kvalita za dobrý peníze, Samsung a Janka budou mít zase o problém víc.. Jen aby to LTE pro nás nezapomněli přidávat do všech modelů..

  • Edit: Jablka samozřejmě.. Oni vědí ????

  • Pokud jsem pochopil článek zde, ne EU verze se tu stejně nedají distribuovat (certifikace) a EU verze (resp. globální) mají potřebné frekvence, tohle téma řekl bych je vyřešené. Ale že by Xiaomi cílilo na telefony za 20 dua Apple/Samsung je mi tedy vcelku novinkou:) Ale u Samsung řada A může být v ohrožení. Ale aktuálně má atraktivní kombinaci SAMOLED/IPx, takže v tuto chvíli ne.
   A co bude za 3 roky….

   • Xiaomi musí být musshave brand . Pokud bude jen OnePlus pro chudé hudba hraje dál a věc kterou si spousta lidí léčí sebevědomí bude tejně top 5 značek a tam Xiaomi nebude .

 4. No jsou na to oklikou a „vofafrně“ uvidíme .
  Pro Xiaomi ultrazz “ ty hrozny budou stejně kyselé“ . Expanze bude zahrnovat dostupnost zboží a servisních služeb, nikoliv že by přinesl cenu jako „v čajna“.

  I když je otázkou jestli pro objemy prodaných kusů se vůbec vyplatí některé věci v portfolia Xiaomi do ČR vůbec dovážet. Tam bude router, Xiaomi Player i Xiaomi TV… …o takových exotikách jako kolobežka nemluvě.

 5. Problém není sehnat, problém je, že z 15 telefonů umí Band20 asi 4..nad tím by se měli v Xiaomi zamyslet.

  • Xiaomi se nepotřebuje nad ničím zamýšlet. Pokud ty telefony nejsou určeny pro evropu, nedává smysl, aby vyrobce zbytečně platil licenční poplatky za band 4. To je jako kdyby si Brit stěžoval, že auta od Skodovky určená pro ČR nemají volant nalevo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).