Xiaomi oficiálně míří na český a slovenský trh!

Neuvěřitelné se brzy stane skutečností – čínská společnost Xiaomi oficiálně expanduje do Evropy a Česká republika nezůstane stranou. O rozšiřování pole působnosti hovořil včera sám vysoký manažer Xiaomi Liu Yi v rozhovoru pro německý web Handelsblatt.

Čínská společnost chce v Evropě prodávat velkou část svého portfolia, tedy smartphony, powerbanky, reproduktory apod. V příštích třech letech chce Xiaomi otevřít v Evropě 2 000 nových prodejen, přičemž z poloviny je bude sdílet se zahraničními partnery. Tím největším bude zřejmě společnost Nokia, s níž Xiaomi v minulém týdnu uzavřelo multilicenční patentovou dohodu, což údajně expanzi výrazně napomohlo, neboť již nemusí mít strach z patentových soudních sporů.Nepřehlédněte

Nokia chystá tři nové modely. Některé možná budou pohánět čipy od Xiaomi

Vstup Xiaomi na Evropský trh bude v počátku opatrný a dočká se pouze „východní Evropa“, konkrétně Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Ukrajina, Bělorusko, Rusko, Maďarsko, Česká republika, Slovensko a Řecko. Jelikož je však expanze vázaná na partnery na jednotlivých trzích, bude expanze probíhat postupně a zatím není vytvořen žádný časový plán.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku