Domů » Bleskovky » Nokia chystá tři nové modely. Některé možná budou pohánět čipy od Xiaomi

Nokia chystá tři nové modely. Některé možná budou pohánět čipy od Xiaomi

Společnost HMD Global, která disponuje právy na užívání značky Nokia ve světě mobilních zařízení, připravuje podle nejnovějších zpráv tři nové smartphony. Paradoxně ale ještě není na pořadu dne dlouze spekulovaný model Nokia 9, ale trojlístek smartphonů Nokia 2, 7 a 8.

Tvrdí redaktoři serveru Android Headlines, kteří se opírají o nedávná slova marketingového ředitele HMD Pekka Rantaly. Výše uvedené modely by měly spatřit světlo světa někdy v následujících měsících, pravděpodobně tedy stihnou předvánoční sezonu.

Podle čínských zdrojů by mohly některé z budoucích Nokií pohánět čipsety Surge od Xiaomi, které si odbyly premiéru letos v únoru ve smartphonu Xiaomi Mi 5c (více informací). Jedná se patrně o jeden z důsledků oznámené technologické spolupráce obou firem z minulého týdne, kdy došlo mimo jiné i ke křížové licenční dohodě a k odprodání několika patentů směrem od Nokie ke Xiaomi. Obě společnosti také mají zájem spolupracovat v oblasti síťové infrastruktury, datových center a také virtuální / rozšířené reality a umělé inteligence.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Ach bože, je to tu zač. Proč nám píšete takové hovadiny jako „iPhone chystá dva nové modely“??? Buď je chystá Apple (HMD Global) nebo budou dva nové modely iPhone (Nokia). Ale ten telefon fakt nic nechystá, to on neumí:)

  • Uni, to je v poradku, to jenom ty jsi naprosto vypatlane pako, ktere za kazdou cenu slovickari. Kazdemu normalnimu cloveku (ne, o tobe nemluvim) doslo, jak je to mysleno.

   • No to si nejsem jistý, protože pak čteš od borců v diskusích třeba k recenzi Nokie „tak to tedy Nokia zkazila, projela, udělal dobře, atd.“. Přitom Nokia s tím nemá nic společného. Prostě to lidi mate, ne že ne. Osvěta je třeba stále a dokola. A ano, je to pakárna, povídej mi o tom….

   • On má pravdu – finská firma Nokia žádné mobily nechystá. Ty chystá Foxconn pod taktovkou HMD Global.

   • karle, tys objevil ameriku… O cem asi pisu… ach boze…

  • uni: k tomu nadpisu, Kuba tam původně měl, že HMD chystá nové Nokie, nicméně ten nadpis byl zbytečně dlouhý, proto jsem mu ho zkrátil a očekával, že tohle zobecnění bude pochopeno – navíc hned v prvním odstavci textu je to tak uvedeno. Nadpisy ale nejsou nafukovací :)

   • Je treba mit na zreteli i fakt ze smartmanii ctou take autiste jako UNI, kterym zobecneni zcela unika:)

   • tomas (neregistrovaný): Když to je furt dokola. Tuhle čtu RSS něco ve smyslu „Samsung něco finance jako Apple“, říkám si kua, Samsung, super těžká firemní váha, v podstatě na úrovni vyspělého státu, co mohou porovnávat s Apple. Tak článek…aha, kontextuálně, bavíme se o divizi Samsung Electronics. Ach jo…..

   • Jiří Hrma: „Nokia bude možná mít čipy od Xiaomi“, tak jako milionkrát čteme, co bude či nebude mít iPhone. Nerozumím, ve spojení s „Nokia“ pojmem blackout?:) Ale opravdu nečteme, co iPhone chystá…..

 2. Uživatele dle ohlasů zajímá, kdy konečně zmíněné modely budou na trhu – v prodeji, nikoliv kdo je vlastníkem té či oné značky.
  Mne osobně zajímá Nokia 9.
  Jinak slovník některých diskutujících je tedy Kubo u Tvých příspěvků něco, ale Ty asi za tuto úroveň pod články nemůžeš…

  • Povídej mi o tom, před měsícem jsem skálopevně doporučil Nokču a až pak s překvapením zjistil, že i přes min. půlroční masivní mediální masáž i zde to furt není v prodeji! No, jestli celá ta bublina za chvíli splaskne, jedno se upřít nedá, HMD se podařilo udělat humbuk (ať falešnou 3310kou nebo touhle fraškou).

   • Vidíš, není to tedy jenom MS co něco slibuje…
    A všimnul jsi si, jak jde u Nokie 9 postupně foto čip s parametry dolů _
    Jsem sám zvědavý, jak to s tímto ukazatelem nakonec dopadne.
    To víš, jsme jako bývalí uživatelé od Nokie hodně „rozmlsaní“.
    Jsem vlastně zvědavý, jestli se letos vůbec tento model ke konci roku do prodeje dostane.

   • No rozdíl tam nějaký přeci jen je, MS se spíše specializuje na ukazování vzdušných zámků, HMD je jen neschopný (nebo Foxconnu nejedou vyhrazené linky jak si představoval).

   • Výsledek (ať je to jakkoliv) je však stejný.
    A o Foxconnu mi povídej, znám to tam osobně velice dobře.
    Z mého pohledu je to však nyní u HMD/Nokie horší, neboť ta oznámila nástup, narozdíl od MS kde je s výrobou mobilních telefonů oznámen (alespoň prozatím) konec z důvodů nerentability a jedné nemalé zmařené investice.

 3. Z toho, jakým způsobem balamutí už 2 roky lidi o vysněné reinkarnace Nikie, je čím dál tím jasnější, že to nedopadne dobře. Bublina splaskne dříve, než se nafoukne. 3 roky jsem měl WP a to balamutění tam bylo na vlas stejné, jak nyní od HMD. Nepřeji Nokii nic špatného, ale tímto postojem výrobce k veřejnosti vysílá jediný signál – jsme bezradní, patláme to, jak se dá… Když snad jednou přijde ten nejvyšší model, stejně bude totálně předražený, protože v tom malém množství výroby to ani jinak nepůjde. Za cca 18 tis, co za jejich vlajku nejspíše budou chtít, to bude ležák. K tomu minimum příslušenství na trhu….. Kéž bych se zmýlil.

  • Pamatuji jako dnes, jak se říkalo kdyby po symbianu místo WP byl v Nokiích Android, že by vše dopadlo jinak.
   Dnes tam je a …
   Na žebříčku oblíbenosti jsou Nokie 3, 6 stále na čele no uvidíme jak tohle dopadne.

  • Foxconn se probouzí do reality no. Je něco jiného vychrlit milion krabiček, narvat je na paletu „sbohem a šáteček“ (krabičky jsou předány Apple např. resp. jeho zástupci) a něco jiného je vychrlit milion krabiček a dostat je do prodejny….

   • No jo, ale Foxconn tady nemá na starost distribuci a tak. To bylo jen u tabletu Nokia N1. On jen vyrobí a nazdar.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).