Cena:

Nokia chystá tři nové modely. Některé možná budou pohánět čipy od Xiaomi

Společnost HMD Global, která disponuje právy na užívání značky Nokia ve světě mobilních zařízení, připravuje podle nejnovějších zpráv tři nové smartphony. Paradoxně ale ještě není na pořadu dne dlouze spekulovaný model Nokia 9, ale trojlístek smartphonů Nokia 2, 7 a 8.

Tvrdí redaktoři serveru Android Headlines, kteří se opírají o nedávná slova marketingového ředitele HMD Pekka Rantaly. Výše uvedené modely by měly spatřit světlo světa někdy v následujících měsících, pravděpodobně tedy stihnou předvánoční sezonu.

Podle čínských zdrojů by mohly některé z budoucích Nokií pohánět čipsety Surge od Xiaomi, které si odbyly premiéru letos v únoru ve smartphonu Xiaomi Mi 5c (více informací). Jedná se patrně o jeden z důsledků oznámené technologické spolupráce obou firem z minulého týdne, kdy došlo mimo jiné i ke křížové licenční dohodě a k odprodání několika patentů směrem od Nokie ke Xiaomi. Obě společnosti také mají zájem spolupracovat v oblasti síťové infrastruktury, datových center a také virtuální / rozšířené reality a umělé inteligence.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.