Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S21 FE: datum odhalení dostává konkrétnější obrysy

Samsung Galaxy S21 FE: datum odhalení dostává konkrétnější obrysy

Samsung Galaxy S21 FE je poměrně záhadným smartphonem. Samsung už jej má nějakou dobu hotový, rendery do marketingových materiálů „namalované“, prakticky se čeká jen na slavnostní odhalení. K němu mělo dojít zhruba v září, poté však došlo k sérii odkladů, které vyústily v interní rozhodování, zda tento telefon vůbec posílat do světa. Aktuální stav je takový, že se s premiérou Galaxy S21 FE počítá, dokonce se vážně skloňuje jeden termín.

Galaxy S21 FE 2
Samsung Galaxy S21 FE (koncept)

Samsung Galaxy S21 FE: první veletržní premiéra po letech?

Podle informací serveru SamMobile Samsung plánuje svoji očekávanou novinku uvést v rámci veletrhu CES. Ten by se měl odehrát tradičně v Las Vegas mezi 5. a 8. lednem, přičemž v tuto chvíli se počítá se standardní fyzickou podobou veletrhu jako v dobách před pandemií COVID-19. Pokud se tak stane, částečně se potvrdí předchozí spekulace o tom, že Galaxy S21 FE dorazí v lednu, zatímco premiéra vlajkové řady Galaxy S22 bude odložena na únor (že by pro změnu na veletrh MWC?).

Galaxy S21 FE 3
Samsung Galaxy S21 FE (koncept)

O tom, že Samsung vrací smartphone Galaxy S21 FE do hry, napovídají i znovu oživené stránky podpory, které korejský gigant před nedávnem stáhnul z internetu. Z těchto stránek lze zatím vyčíst pouze kódové označení telefonu SM-G990B, ovšem díky předchozím únikům známe připravovanou novinku v poměrně konkrétních obrysech.

Galaxy S21 FE by měl být vybaven 6,4“ AMOLED displejem, čipsetem Qualcomm Snapdragon 888, 6 nebo 8 GB RAM, 128 nebo 256GB úložištěm, podporou sítí 5G a trojitým fotoaparátem na zádech. Kapacita akumulátoru pak má být 4500 mAh, telefon by měl splňovat odolnostní krytí IP68.

Galaxy S21 FE naváže na úspěšný loňský model Galaxy S20 FE, který však podzimní premiéru stihl a stal se předvánočním hitem. Spekuluje se, že Samsung odložil vydání jeho nástupce ze dvou důvodů – jednak kvůli čipové krizi a jednak protože si nechtěl kazit skvělé prodeje svých ohebných smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Kolik za něj?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).