Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S10 se poodhaluje: nabídne čtečku v displeji

Samsung Galaxy S10 se poodhaluje: nabídne čtečku v displeji

Ačkoli jsou současné vlajkové modely Galaxy S9/S9+ v prodeji teprve několik málo měsíců, začínají se naplno roztáčet spekulace o jejich nástupcích – modelech S10/S10+. Ty podle posledních zpráv nyní dostaly své kódové jméno.

Pro jubilejní desátý model bylo zvoleno kódové jméno Beyond, které můžeme překládat jako věčnost, na druhé straně či předložku za. S nadsázkou můžeme říci, že tyto modely budou pro Samsung něčím mnohem větším než doposud. Zprávy také hovoří o tom, že se u této generace konečně dočkáme vůbec první implementace čtečky otisků prstů do displeje v podání Samsungu. Čtečka by měla být dodávána vícero dodavateli pro případ nadměrné poptávky či výpadku v dodávkách. Novou čtečku by také měl doplňovat pokročilý systém 3D skenování, který známe z iPhonu X.

Samsung Galaxy S9+: recenze

Každá inovace něco stojí, a proto se počítá s mezigeneračním nárůstem ceny o přibližně 50 dolarů (asi 1100 Kč). Mimo nové senzory bychom se však měli dočkat velmi podobného designu, jaký nabízí modely S9 a S9+ (ostatně také modely S8 a S8+). Zda se dočkáme dnes již klasického výřezu v displeji je pro tuto chvíli záhadou.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

12 komentářů

 1. No jestli tam bude ten hnus na displeji jako má jablko, tak to nechci ani zadarmo. Ale snad zůstanou normální a nebudou tenhle shit kopírovat jako ostatní.

  • Snad ne, Samsung je přecijen konzervativní i když je pravda, taky už párkrát zkopíroval ty jablečné tuposti co se „vaří“ v Applu např. odstranění slotu na kartu atp. :-/

 2. Tak čtečku bychom měli teď ještě odnudlovat displej a nic mi chybět nebude :-D

  • Není třeba, tohle potřebuje Note, ne Galaxy (odnudlovat, sploštit).

  • uni: A Note snad není Galaxy? Tak snad Galaxy Note vs Galaxy S když už. Že by zmatený uni ve vrcholné formě? :)

  • A pravda, ony to jsou všechny Galaxy, chtěl jsem napsat eSka.

  • Ved ten uni ani nevie, co brepta. iPhone je najlepsi, ale ma bazarove TCL. Vyhovorky, preco nie je schopny si ho kupit. Nevie, ci chcel napisat Note, ci S. Vymyslel si kamarata a vylet na Sazavu, aby skusil zakryt, ze cele dni je prilepeny na fore. A nie a nie sa poradit s odbornikom v oblasti psychickeho zdravia.

  • Nesnaším apple!!!!

 3. Výřez nebude,nejsou hloupí. Spíš marně přemýšlím, proč na ty velké telefony nereagují i výrobci operačního systému. Proč není většina ovládacích prvků dole. Nahoře na ně nikdo nedosáhne. I vysouvací menu by mělo být zespodu. Na tom by mohlo zapracovat

  • Presne nad týmto rozmýšlam aj ja…už dlhšiu dobu…do 5″ to ešte ide, ale aj tak…ovládacie prvky a celkovo ovládanie by malo byť dole a dostupné…nechápem prečo to neriešia…

  • Je pravda, že tohle by spoustě lidí fakt pomohlo. Já mám telefon téměř bez rámečku a víc jak 6″ displeje a naštěstí mám velký ruce. Na druhou stranu mám nadstavbu, která umožňuje na ploše stažení horní lišty potažením směrem dolů odkudkoliv z plochy (nemusím tedy prstem sahat na vrchní část displeje) a když jsem kdekoliv jinde, tak stejnou funkci má přejetí prstem po čtečce otisku na zadní straně telefonu, takže bych vlastně vůbec nemusel nahoru sahat, ačkoliv to stejně dělám, protože jsem na to už roky zvyklý.

 4. „Každá inovace něco stojí, a proto se počítá s mezigeneračním nárůstem ceny o přibližně 50 dolarů (asi 1100 Kč)“

  Tehle casti clanku nejak nerozumim. To jako neni vyvoj noveho modelu zapocitan do ceny?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).