Samsung Galaxy S10 se poodhaluje: nabídne čtečku v displeji

Ačkoli jsou současné vlajkové modely Galaxy S9/S9+ v prodeji teprve několik málo měsíců, začínají se naplno roztáčet spekulace o jejich nástupcích – modelech S10/S10+. Ty podle posledních zpráv nyní dostaly své kódové jméno.

Pro jubilejní desátý model bylo zvoleno kódové jméno Beyond, které můžeme překládat jako věčnost, na druhé straně či předložku za. S nadsázkou můžeme říci, že tyto modely budou pro Samsung něčím mnohem větším než doposud. Zprávy také hovoří o tom, že se u této generace konečně dočkáme vůbec první implementace čtečky otisků prstů do displeje v podání Samsungu. Čtečka by měla být dodávána vícero dodavateli pro případ nadměrné poptávky či výpadku v dodávkách. Novou čtečku by také měl doplňovat pokročilý systém 3D skenování, který známe z iPhonu X.

Samsung Galaxy S9+: recenze

Každá inovace něco stojí, a proto se počítá s mezigeneračním nárůstem ceny o přibližně 50 dolarů (asi 1100 Kč). Mimo nové senzory bychom se však měli dočkat velmi podobného designu, jaký nabízí modely S9 a S9+ (ostatně také modely S8 a S8+). Zda se dočkáme dnes již klasického výřezu v displeji je pro tuto chvíli záhadou.

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku