Domů » Bleskovky » Samsung dodá Applu 100 milionů OLED panelů ročně: Displej budoucího iPhonu bude mít 5 palců

Samsung dodá Applu 100 milionů OLED panelů ročně: Displej budoucího iPhonu bude mít 5 palců

První spekulace o tom, že chystaný iPhone 7 bude mít vůbec poprvé displej typu OLED se objevily již na konci loňského roku. Dodavatelem neměl být nikdo jiný, než špička v oboru – společnost Samsung. Nyní se objevily nové zprávy, podle kterých se již obě strany dohodly.

AnTuTu: Nejvýkonnějším smartphonem roku 2015 se stal s drtivým náskokem iPhone 6S (Plus)Dostane nástupce iPhonu 6s a 6s Plus OLED displej?

Samsung prý pro Apple ročně vyrobí a dodá 100 milionů OLED panelů s úhlopříčkou 5 palců po celkovou dobu tří let. Začátek výroby je prý naplánován na druhé čtvrtletí roku 2017, což znamená, že by se tento typ panelů neměl objevit v následujícím iPhonu 7. Pokud totiž Apple dodrží intervaly z minulých let, tak bychom se měli představení tohoto modelu dočkat již na podzim letošního roku. Daleko pravděpodobnější je tak varianta, že Apple počítá s OLED displejem až pro iPhone 7s. Úhlopříčka 5 palců by mohla naznačovat, že se výrobce rozhodne sjednotit standardní verzi a větší variantu Plus a představí tak pouze jeden „univerzální“ telefon.

Celá dodávka displejů by měla Apple přijít zhruba na 2,6 miliardy amerických dolarů. Samsung se tak stane jedním z klíčových dodavatelů komponent pro iPhony. Již nyní využívá Apple při jejich výrobě paměťové čipy právě od Samsungu. Pro jihokorejského výrobce se jedná o první takto objemnou zakázku, co se displejů týče a bude potřeba rozšířit výrobní kapacity. Doposud totiž vyráběl OLED panely hlavně pro své vlastní smartphony.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
50 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments