Domů » Bleskovky » Samsung by mohl dodávat OLED displeje pro nové iPhony, jednání prý směřují k uzavření dohody

Samsung by mohl dodávat OLED displeje pro nové iPhony, jednání prý směřují k uzavření dohody

Samsung a Apple se zdají být na poli smartphonů velkými nepřáteli, realita však taková není, oba giganti spolu úzce spolupracují. Samsung již dodává OLED panely pro Apple Watch (recenze) a zdá se, že spolupráce funguje tak, jak si obě strany představovaly.

  

To nyní nejspíše vyústí v její rozšíření. Další generace iPhonů by měla disponovat také displejem s technologií OLED a Samsung by mohl být jejich dvorním dodavatelem. Šušká se, že jihokorejci chystají rozšíření výrobní kapacity, aby uspokojili jablečnou poptávku. Samotný Apple by prý mohl přispět finančními prostředky, pokud se podaří dotáhnout jednání až do konce.

 

Jihokorejský výrobce již nyní prodává jednu ze svých továren na LCD displeje, uvažuje se tedy, že by mohl získané prostředky investovat právě do nových linek na OLED panely. Pokud by se jihokorejci stali hlavními dodavateli svých panelů pro cupertinskou společnost, předběhli by ve velikosti dodávek i LG.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments