Domů » Bleskovky » Samsung chystá změnu modelové řady: Galaxy S10 se zřejmě nedočkáme

Samsung chystá změnu modelové řady: Galaxy S10 se zřejmě nedočkáme

Už tento měsíc, konkrétně 25. února představí Samsung nové smartphony Galaxy S9 a Galaxy S9+. Právě modelová řada Galaxy S vždy patřila vlajkovým modelům a logicky se tak dalo očekávat, že se v roce 2019 dočkáme odhalení Galaxy S10, nicméně nejnovější spekulace naznačují, že se chystá změna a v příštím roce se označení změní na Galaxy X.

Tento název se přitom v minulosti často používal ve spojení s prvním „skládacím“ smartphonem od Samsungu. To nahrává spekulaci, že by nástupce Galaxy S9 mohl přijít se skládací konstrukcí, ale jako pravděpodobnější se mi jeví teorie, že Galaxy X nabídne standardní konstrukci a pro skládací model jednoduše Samsung použije jiný název.

Podle zákulisních informací se Samsung k tomuto kroku odhodlal kvůli iPhonu a jeho modelu X, a pak také z důvodů jednoduššího značení; přece jenom, Galaxy X (a následné X2, X3…) bude vypadat lépe, než Galaxy S10, S11.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Marek Studnicka

    Osobně bych vydal S10,je to takové hezké a kulaté zakončení jedné řady a pak X-třeba,ale nemusí to být nutně X

    • Jaký je rozdíl mezi 10 a X? Tedy pokud jako jistý jedinec zde to nepřetvoříš na velikosti:)

    • To by jaksi nedávalo logiku, vzhledem k tom, že X znamená římskými číslicemi 10. Takže by dle tvé teorie Samsung vlastně vydal desítku a pak zase desítku ;)

  2. Marek Studnicka

    Není v tom žádný rozdíl,jen by se mi S10 prostě líbilo,ale jinak máš pravdu,je to v podstatě jedno

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).