Samsung chystá změnu modelové řady: Galaxy S10 se zřejmě nedočkáme

Už tento měsíc, konkrétně 25. února představí Samsung nové smartphony Galaxy S9 a Galaxy S9+. Právě modelová řada Galaxy S vždy patřila vlajkovým modelům a logicky se tak dalo očekávat, že se v roce 2019 dočkáme odhalení Galaxy S10, nicméně nejnovější spekulace naznačují, že se chystá změna a v příštím roce se označení změní na Galaxy X.

Tento název se přitom v minulosti často používal ve spojení s prvním „skládacím“ smartphonem od Samsungu. To nahrává spekulaci, že by nástupce Galaxy S9 mohl přijít se skládací konstrukcí, ale jako pravděpodobnější se mi jeví teorie, že Galaxy X nabídne standardní konstrukci a pro skládací model jednoduše Samsung použije jiný název.

Podle zákulisních informací se Samsung k tomuto kroku odhodlal kvůli iPhonu a jeho modelu X, a pak také z důvodů jednoduššího značení; přece jenom, Galaxy X (a následné X2, X3…) bude vypadat lépe, než Galaxy S10, S11.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

 1. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Osobně bych vydal S10,je to takové hezké a kulaté zakončení jedné řady a pak X-třeba,ale nemusí to být nutně X

  • Jaký je rozdíl mezi 10 a X? Tedy pokud jako jistý jedinec zde to nepřetvoříš na velikosti:)

  • asdf (neregistrovaný)

   To by jaksi nedávalo logiku, vzhledem k tom, že X znamená římskými číslicemi 10. Takže by dle tvé teorie Samsung vlastně vydal desítku a pak zase desítku ;)

 2. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Není v tom žádný rozdíl,jen by se mi S10 prostě líbilo,ale jinak máš pravdu,je to v podstatě jedno

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel