Domů » Bleskovky » Nové střípky o Galaxy S9/S9+: obrázky zad, oficiální wallpaper a obdoba animoji

Nové střípky o Galaxy S9/S9+: obrázky zad, oficiální wallpaper a obdoba animoji

Uznávaný leaker Evan Blass alias @evleaks v minulém týdnu zveřejnil oficiální tiskové snímky připravovaných smartphonů Galaxy S9 a S9+ (více informací). I když se z nich může zdát, že narostly rámečky po levé a pravé straně displeje, zřejmě je to problém pouze oněch renderů z přední strany. @evleaks situaci uklidňuje jiným snímkem z úhlu, podle něhož bude zakřivený displej zasahovat až do stran podobně jako u minulé generace.

@evleaks nám prozatím „dluží“ rendery zadních stran Galaxy S9 a S9+, malou (ale dostatečnou) náplastí však může být alespoň tato dvojice výřezů, z nich je patrné rozmístění důležitých prvků na zádech.

Zatímco Galaxy S9 dostane jednočočkový fotoaparát, větší Galaxy S9+ se bude pyšnit duální kamerou. Po pravici obou fotoaparátů se bude nacházet LED blesk a snímač tepové frekvence, pod fotoaparáty pak najde své místo senzor otisků prstů; nové umístění jej učiní lépe nahmatatelným. Jak budou smartphony Galaxy S9 a S9+ zezadu, si spojením výše uvedených obrázků „namalovali“ redaktoři serveru allaboutsamsung.de.

Ale zpět k dalším informacím @evleaks. Podle jeho zdrojů oba telefony dostanou funkci animovaných avatarů, která bude podobná animoji z iPhone X.

Kromě animoji dostane Galaxy S9 zřejmě i vylepšenou podporu pro inteligentní odemykání telefonu obličejem. Uživatel fóra XDA-Developers objevil v kódu Androidu Oreo pro Galaxy Note8 novou funkci nazvanou Intelligent Scan, která má pro autentizaci uživatele zapojovat do hry čtečku duhovky a čelní kameru, což má velmi dobře fungovat i ve zhoršených světelných podmínkách. Galaxy Note8 žádnou takovou funkcí nedisponuje, je tedy možné, že je připravována právě pro dvojlístek Galaxy S9 a S9+, byť loňské vlajkové smartphony ji patrně dostanou s Oreem také.

intelligentscan

Jako poslední dárek fanouškům Samsungu @evleaks zveřejnil odkaz na oficiální wallpaper Galaxy S9 a S9+ v plném rozlišení.

Napadá vás ještě něco, co o těchto telefonech nevíme?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments