Samsung chystá celkem 9 nových „áček“. Některá přinesou funkce vlajkových modelů

Samsung pozměňuje svoji mobilní strategii. Dříve prémiová řada smartphonů Galaxy A, která stála hned pod vlajkovými modely, je nyní výrazněji rozkročená a roztahuje se od low-endů přes celou střední třídu až po vybavenější telefony. Korejský gigant pro letošní roku údajně chystá hned devět nových „áček“ – od Galaxy A10 až po Galaxy A90. Co o nich víme?

Nejprve dorazí A50, A70 a A90

Jako první bychom se měli dočkat vyšších modelů Galaxy A50, A70 a A90. Tato trojice by měla do výbavy dostat některé prvky z vyšších modelů, například poddisplejovou čtečku otisků prstů, byť pouze její optickou podobu.

Minimálně u modelu Galaxy A90 (SM-A905F) se navíc máme těšit na velké kapacity pamětí, telefon podle serveru SamMobile dostane až 8 GB RAM a 128GB úložiště, které půjde navíc rozšířit paměťovou kartou. Očekávat můžeme i čelní kamerku osazenou přímo do displeje, a to buď v klasickém výřezu (Infinity-V) nebo v otvoru (Infinity-O). Na zádech se setkáme buď se tří nebo čtyřčočkovým fotoaparátem, záda budou vyvedena ve třech gradientních barevných kombinacích (černá, zlatá a stříbrná).

Galaxy A50 a A50 zachyceny benchmarkem

S klesajícím číslem za písmenem A se bude zhoršovat i výbava telefonu. V benchmarku GeekBench se například objevily smartphony Galaxy A50 a A40 s následujícími výsledky:

Galaxy A50 bude patrně pohánět čipset Exynos 9610 doplněný 4 nebo 6 GB RAM, Galaxy A40 dostane slabší čipset Exynos 7885 se 4 GB RAM. Testy u obou telefonů dále potvrdily přítomnost nejnovějšího Androidu 9.0 Pie.

Samsung bude v příštím měsíci představovat nové smartphony řady Galaxy S10 a také ohebný smartphone Galaxy F, na nová „ačka“ si tak patrně ještě nějakou chvíli počkáme. Samsung si bude vybírat, které modely z rozmezí Galaxy A10 – A90 na který trh pošle, takže se dá předpokládat, že kompletní devítku v ČR neuvidíme.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku