Domů » Bleskovky » Rychlé poznámky z Windows 10 míří na Android a iOS. Budou součástí OneNote

Rychlé poznámky z Windows 10 míří na Android a iOS. Budou součástí OneNote

Microsoft před nedávnem ve Windows 10 aktualizoval aplikaci Rychlé poznámky, která formou virtuálních lepících štítků na ploše systému umožňuje zaznamenávat aktuální myšlenky. Od verze 3.0 jsou tyto štítky synchronizovány napříč zařízeními s Windows, brzy se navíc dostanou i na mobilní platformy Android a iOS.

Překvapivý je však krok, jakým se Rychlé poznámky na mobily dostanou. Microsoft se nechystá vytvářet zbrusu nové aplikace, ale poměrně chytře využije své současné poznámkové aplikace OneNote.

Ta může pro některé působit jako kanón na vrabce, avšak nová záložka Rychlé poznámky bude maximálně jednoduchá – jednotlivé štítky s poznámkami bude řadit za sebe do jednoho sloupce. V mobilu tak budete mít na jednom místě všechny důležité poznámky, které máte „nalepené“ na své ploše.

Funkce bohužel ještě není připravena k ostrému vypuštění, ale již je k dispozici v beta verzích aplikace OneNote pro Android a iOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments