Domů » Bleskovky » Microsoft Sticky Notes 3.0: poznámkové štítky zamíří na mobily a budou synchronizované

Microsoft Sticky Notes 3.0: poznámkové štítky zamíří na mobily a budou synchronizované

Součástí operačního systému Windows 10 je miniaplikace nazvaná Sticky Notes, což je digitální obdoba lepících poznámkových štítků, které v tomto případě nelepí na ledničku, ale na systémovou plochu. Na štítky lze psát ručně stylusem, u vybraných jazykových mutací dokonce umí Cortana z poznámek „vyzobat“ důležité informace (adresa, termín) a pracovat s nimi v dalších aplikacích.

Lepší formátování textu a synchronizace poznámek

Sticky Notes se nyní připravují na svůj zatím největší update, který aplikaci dostane i do světa smartphonů. Už se totiž nebude jednat o jednoduchý poznámkovník svázaný s jedním zařízením, ale o synchronizovanou multiplaftormní aplikaci. Sticky Notes půjde přihlásit k Microsoft účtu a poznámky vytvořené na jednom zařízení se rázem objeví na zařízení jiném. Text na jednotlivých lístečcích formátovat, a pokud nebudete chtít mít plochu počítače nepřehledně zalepenou lístečky, bude možné tyto poznámky sdružovat do jednoho „hubu“ s vyhledávacím řádkem.

Co Microsoft zatím oficiálně neprozradil, ale už se o tom delší dobu šušká, Sticky Notes zamíří i na smartphony, kde budou umět ty samé věci, do na počítačích s Windows. Vaše jednoduché poznámky tak budete mít neustále po ruce, aniž byste museli používat obří aplikace jako OneNote, Evernote, apod.

Až příští rok

Bohužel na nové Sticky Notes si ještě nějaký čas počkáme, aplikaci bude možné testovat nejprve na Windows 10 a to skrze Insider kanál Skip Ahead. V něm je aktuálně testovací verze 19H1, ze které se narodí velká jarní aktualizace pro rok 2019.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments