Rozlučme se s iPadem Mini, pokračovatel řady se údajně nechystá

První iPad, který Apple v roce 2010 představil, měl úhlopříčku displeje 9,7″. Tu Steve Jobs považoval za ideální a menším, zejména sedmipalcovým tabletům, se víceméně vysmíval. Představení 7,9″ iPadu Mini tak bylo poměrně velkým překvapením, které se pak dočkalo dalších tří následovníků. Bohužel prodeje iPadů bez ohledu na velikost dlouhodobě klesají a zdá se, že jako první to odnese právě iPad Mini.

Podle serveru BGR, který má na Apple blízké vazby, již k aktualizaci modelové řady iPad Mini nedojde, a jablečný gigant se bude soustředit na produkci lehčích a tenčích tabletů a telefonů s většími úhlopříčkami displejů. Apple na svém webu aktuálně doprodává iPad Mini 4 z října roku 2015, který je menší a hůře vybavený než letošní 9,7″ iPad, přesto stojí téměř stejně. Příští měsíc na vývojářské konferenci WWDC má navíc Apple představit zbrusu nový 10,5″ iPad (Pro).







Nepřehlédněte

Výrobce krytů odhaluje: Apple za měsíc představí nový 10,5″ iPad Pro

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku