Domů » Bleskovky » Rozborka Huawei P20 Pro odhalila optickou stabilizaci všech tří fotoaparátů

Rozborka Huawei P20 Pro odhalila optickou stabilizaci všech tří fotoaparátů

Huawei P20 Pro je podle serveru DxOMark nejlépe fotícím smartphonem současnosti. Používá k tomu sofistikovaný zadní fotoaparát se třemi různými snímači a objektivy, umělou inteligenci a také know-how společností Leica. Kutilové ze serveru iFixit provedli kompletní rozborku tohoto telefonu, aby se podívali této revoluční kamerce na kloub.

Cesta do útrob nebyla nijak složitá, dokonce nebylo nutné k odstranění zadní skleněné části telefon nahřívat, a to i přesto, že splňuje odolnostní certifikaci IP68. Po odpojení kabelu a odstranění několika šroubů bylo možné podívat se na komponenty uvnitř podrobněji. Velkou dietou prošla základní deska, díky tomu se to těla vešla obrovská baterie s kapacitou 4 000 mAh. Ta se nabíjí portem USB-C, který i iFixit získal kladné body za to, že je modulární a lze jej snadno vyměnit.

Trojice fotoaparátů je umístěna na společném rámu a se základní deskou se propojuje dvojicí kabelů. Přestože Huawei tvrdí, že opticky stabilizována je pouze 8Mpx kamerka s teleobjektivem, vypadá to, že opticky jsou stabilizované všechny tři členy, jimž navíc dopomáhá elektronická stabilizace poháněná umělou inteligencí.

Huawei P20 Pro: podívejte se naši videorecenzi

Opravit jde, ale…

Podtrženo sečteno, Huawei P20 Pro dostal skóre opravitelnosti 4 z 10. Některé komponenty lze vyměnit jednoduše, baterii je možné vyměnit také, ale již se značnějším úsilím, a u některých prvků je velké riziko poničení, například u výměny displeje. Na kompletní rozborku včetně fotogalerie se můžete podívat na serveru iFixit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).