Rozborka Huawei P20 Pro odhalila optickou stabilizaci všech tří fotoaparátů

Huawei P20 Pro je podle serveru DxOMark nejlépe fotícím smartphonem současnosti. Používá k tomu sofistikovaný zadní fotoaparát se třemi různými snímači a objektivy, umělou inteligenci a také know-how společností Leica. Kutilové ze serveru iFixit provedli kompletní rozborku tohoto telefonu, aby se podívali této revoluční kamerce na kloub.

Cesta do útrob nebyla nijak složitá, dokonce nebylo nutné k odstranění zadní skleněné části telefon nahřívat, a to i přesto, že splňuje odolnostní certifikaci IP68. Po odpojení kabelu a odstranění několika šroubů bylo možné podívat se na komponenty uvnitř podrobněji. Velkou dietou prošla základní deska, díky tomu se to těla vešla obrovská baterie s kapacitou 4 000 mAh. Ta se nabíjí portem USB-C, který i iFixit získal kladné body za to, že je modulární a lze jej snadno vyměnit.

Trojice fotoaparátů je umístěna na společném rámu a se základní deskou se propojuje dvojicí kabelů. Přestože Huawei tvrdí, že opticky stabilizována je pouze 8Mpx kamerka s teleobjektivem, vypadá to, že opticky jsou stabilizované všechny tři členy, jimž navíc dopomáhá elektronická stabilizace poháněná umělou inteligencí.HuaweiP20ProNepřehlédněte

Huawei P20 Pro: podívejte se naši videorecenzi

Opravit jde, ale…

Podtrženo sečteno, Huawei P20 Pro dostal skóre opravitelnosti 4 z 10. Některé komponenty lze vyměnit jednoduše, baterii je možné vyměnit také, ale již se značnějším úsilím, a u některých prvků je velké riziko poničení, například u výměny displeje. Na kompletní rozborku včetně fotogalerie se můžete podívat na serveru iFixit.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku