Domů » Články » Huawei P20 Pro: podívejte se naši videorecenzi

Huawei P20 Pro: podívejte se naši videorecenzi

V dnešní videorecenzi vám představíme nejnovější vlajkový model od společnosti Huawei – P20 Pro. Tento smartphone nabízí skvělou hardwarovou výbavu v čele s trojitým hlavním fotoaparátem s puncem značky Leica; a jak se můžete přesvědčit z našeho testu z minulého týdne, trio objektivů skutečně dává smysl. Navíc to Huawei P20 Pro nepřehání s cenou – na českém trhu se ve 128GB variantě objeví 16. dubna za 21 999 Kč včetně DPH.

Huawei P20 Pro: recenze

Přední stranu z velké části okupuje 6,1″ OLED displej s Full HD+ rozlišením. Panel je tak ještě užší než při poměru stran 18:9, přičemž ony výškové pixely navíc patří levé a pravé horní části displeje obklopující výřez uprostřed, který je mimochodem možné softwarově skrýt, stejně jako spodní lištu se softwarovými tlačítky. Tento výřez je na šířku menší než v případě iPhone X, a vešel se do něj sluchátkový reproduktor, důležité senzory a selfie kamerka s rozlišením 24 megapixelů podporující několik režimů pro vylepšení portrétů.

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro: v hlavní roli fotoaparát

Podle metodiky serveru DxOMark je Huawei P20 Pro nejlepším fotomobilem současnosti. Jeho tříčočkový fotoaparát získal celkové hodnocení 109 bodů, 114 za fotografii, 98 za video, a skvěle novinka uspěla i v našem testu fotoaparátu. Mezi jeho přednosti patří velmi dobré zachování detailů při zoomování, kvalitní bokeh efekt, rychlé a přesné ostření, dobrá expozice s širokým dynamickým rozsahem. U videa pak ke kladům přibývá účinná stabilizace, nízká hladina šumu a dobrá expozice při slabém osvětlení.

Pokud se podíváte na hardwarové parametry, zjistíte, že ve výbavě skutečně nechybí nic důležitého. Jediným šrámem na kráse zůstává absence bezdrátového nabíjení. Kompletní specifikace Huawei P20 Pro najdete v našem katalogu zařízení, kde si jednotlivé parametry můžete porovnat s dalšími modely. Pokud se vám naše video líbilo a nechcete si nechat ujít další testy, přihlaste se k odběru našehou YouTube kanálu. Během následujících dní se rovněž můžete těšit na podrobnou textovou recenzi od Zdeňka Berana.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).