Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Byli první, ale přesto příliš neuspěli. Nyní Royole plánuje představit druhou „skádačku“

Byli první, ale přesto příliš neuspěli. Nyní Royole plánuje představit druhou „skádačku“

Jméno Royole by vám mělo být povědomé. Jedná se totiž o čínského výrobce, který jako první na světě – na konci dubna minulého roku – uvedl na trh zařízení s ohebným displejem. O kvalitách a použitelnosti by se sice dalo polemizovat, nicméně prvenství mu upřít nelze. Nyní společnost oznámila, že 25. března odhalí světu jeho nástupce, jehož neoficiální název je FlexPai 2.

Na oficiálních snímcích Flexpai vypadá moc pěkně, ale realita je o poznání horší.
První generace Royole FlexPai – na oficiálním snímku vypadá celkem atraktivně, realita ale byla zcela odlišná (zdroj: oficiální)

Zařízení mělo být původně představeno již na mobilním veletrhu MWC koncem února, jak ale víme, akce byla z důvodu obav z koronaviru zrušena. O novince je toho v tuto chvíli známo minimum, podle neoficiálních zpráv by jej měl pohánět špičkový čipset Snapdragon 865 a a počítá se i s podporou 5G sítí.

Otázkou zůstává také to, zda druhá generace bude opět spíše tablet, který půjde v polovině ohnout, nebo novinka dostane líbivější tvar a přiblíží se spíše klasickým telefonům, jako je například Samsung Galaxy Z Flip.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments